VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Na Startup Show 2009 spolu změří síly nadějné webové projekty

České a slovenské webové projekty spolu budou soutěžit ve Startup Show 2009, která se koná letos na podzim v rámci konference WebExpo 2009 v Praze. Na výběru nejlepšího projektu se bude podílet jak odborná porota, tak návštěvníci konference.

"Doufáme, že se na Startup Show objeví to nejlepší, co u nás ve sféře startupů vzniká," říká organizátor Václav Stoupa.

Do Startup Show se může přihlásit jakýkoliv projekt, který splní podmínky soutěže, zejména:

• nesmí být starší 1. ledna 2008
• podílet se na něm musí min 50 % lidí z České republiky nebo Slovenské republiky
• musí obsahovat prvky web 2.0

Zájemci se do soutěže mohou přihlásit pomocí registračního formuláře na adrese
http://www.webexpo.cz/souteze/ do konce srpna 2009. Výherce soutěže získá reklamní prostor na internetovém magazínu Lupa.cz.

Jak ukázal loňský ročník Startup Show, účast v soutěži přinesla finalistům nejen nové kontakty a pozornost veřejnosti, ale také zkušenosti z prezentování projektu, které budou neocenitelné při získávání dalších investic nebo expanzi do zahraničí.
Navíc všichni účastníci soutěže mohou být zařazeni do programu BizSpark od společnosti Microsoft, který je určený pro webové startupy. Mediálním partnerem Startup Show 2009 je odborný magazín Lupa.cz. Vítězný projekt obdrží
měsíční bannerovou kampaň na tomto médiu.

Profil WebExpo
Konference WebExpo 2009 je druhým ročníkem úspěšné konference o webových technologiích, webdesignu a businessu na internetu. Jejím cílem je přinášet aktuální informace o dění na internetu, webu 2.0 a vývoji webových aplikací u nás i ve světě. Je připraveno mnoho praktických přednášek od prestižních českých a zahraničních odborníků z řad vývojářů, grafiků, podnikatelů a
manažerů. Letošním hlavním partnerem konference je společnost Sun Microsystems. Konference se koná na půdě Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze 16. až 18. října 2009.
13.07.2009 09:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: The Twitter Guide Book

A se speciálem přišel i web Mashable, jak jinak než o Twitteru. Na rozdíl od Guardianu je to ale pochopitelné. Užijte si to.

Twitter Guide Book


26.06.2009 18:55:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Guardian má speciál na téma Twitter

Docela náhodou jsem objevil speciál Guardianu, který se zabývá tématikou Twitteru. Speciál nabízí každý den okolo šesti aktuálních článků, a to jak zpravodajských, tak názorových.

Guardian Twitter

Jde o pěkné shromaždiště aktualit, příznivci Twitteru by mu měli určitě věnovat pozornost. Zatím jsem na webu mainsteramového prestižního média podobný projekt neviděl, ale dá se očekávat, že další podobné projekty na sebe nedají čekat.
26.06.2009 16:50:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Jak na marketing a Facebook? “Insider’s Guide To Viral Marketing”

Facebook vydal jakousi pomůcku, která má uživatele provést všemi zákoutími možností marketingu na Facebooku. Těm, co chtějí na Facebooku marketingově působit, by tento dokument asi neměl uniknout (via TechCrunch).


Facebook Insider's Guide to Viral Marketing -
22.06.2009 19:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube upevňuje vedoucí pozici na americkém trhu s online videem

Online video je v USA stále poulárnější. Jak ukazují data agentury comStore, jenom za duben Američané viděli 16,8 miliard klipů. Počet zhlédnutých videí stoupá hlavně díky službe YouTube, informuje server BroadbandTVNews.com.
Společnost Google, která YouTube vlastní, americkému trhu s online videem s přehledem dominuje - na tamějším trhu má 40procentní podíl, přičemž jeho stránky zaznamenaly 6,8 miliard zhlédnutých videí (z toho 99 procent má na svědomí právě YouTube). Za ním s odstupem následují produkty společnosti Fox Interactive Media (513 milionů zhlédnutých videí, 3,1 procent), Hulu (397 milionů, 2,4 procent) a stránky Yahoo (355 milionů, 2,1 procent).

Jeden americký uživatel průměrně na internetu v dubnu viděl 111 videí, což znamená celkem 385 minut. Stránky Google dosáhly nejvyšších hodnot, nabízená videa za celý duben vidělo 107,9 milionů uživatelů, což je dosavadní rekord. 78,6 procent z veškerého internetového publika v USA někdy sledovalo video online, uvádí BroadbandTVNews.

Zdroj: Česká média
07.06.2009 18:32:06 | 0 komentářů
stálý odkazTIP: Video vaření na českém internetu (via Cuketka)

Cuketka píše o videovaření na českém internetu. Zajímavé, doporučuji přečíst, je to pěkný přehled.
20.05.2009 15:00:09 | 0 komentářů
stálý odkazSitko.cz se z beta provozu už nedostane, končí...

Pokud jste se těšili na novou českou sociální síť Sítko, tak máte smůlu. Přihlášení betatesteři dostali e-mail o ukončení vývoje a provozu:

Vážení uživatelé služby sítko.cz,


rád bych Vás informoval, že stávající podoba komunitní služby „sítko.cz beta“ nebude nadále podporována a nebude uvedena do ostrého provozu.


Sítko.cz byl jedním z projektů, jež spadají do kategorie experimentů, kde cíleně a programově zkoušíme přijít na trh s novými službami a produkty. Během experimentálního provozu sítka.cz došlo k éře Facebooku, který se velmi rychle rozrůstá i v České republice. Proto jsme se rozhodli experimentální provoz ukončit bez dalšího pokračovaní.

Všem Vám, kteří jste se s námi aktivně podíleli na tomto projektu, patří obrovský dík. Již nyní vidíme, že výsledky vývoje nepřijdou vniveč a některé aplikace a funkce, které uvnitř sítka vznikly, začleníme do jiných služeb.

Pokud máte na sítku.cz uložena svoje data, o která nechcete přijít, vyberte si je prosím nejpozději do 31. 5. 2009.

Věřím, že naše rozhodnutí pochopíte a zůstanete nám věrní i v dalších projektech.


Jiří Hájek

ředitel firemní komunikace


Co za to může? Asi Facebook...


07.05.2009 08:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz


TIP: Videoportál MUZU.TV

Muzu.tv, docela zajímavý videoserver. Nabízí velký výběr muziky.

Internetový videoportál MUZU.TV uzavřel dohodu s největším hudebním vydavatelstvím na světě Universal ze skupiny Vivendi. Portál už dříve uzavřel smlouvy i se společnostmi EMI, Sony BMG a dalšími labely. MUZU se sídlem v Irsku vyplácí umělce z reklamy. Uživatelé se přitom můžou dívat na hudební video na stránkách MUZU, na webu umělce nebo v sociálních sítích. Portál získal nadšené přijetí od hudebního průmyslu, protože našel cestu, jak vyplácet umělce, jejichž hudba se na internetu hraje. Nahrávací společnosti předtím kritizovaly ostatní portály jako YouTube za to, že nevyplácejí adekvátně umělce, jejichž hudba se na jejich stránkách přehrává. O příjmy z digitálního prodeje hudby mají vydavatelé zájem, protože jim klesá prodej na CD, napsal Reuters.
Dnešní dohoda MUZU s Universalem se vztahuje na přehrávání videa v Británii a Irsku a na světový repertoár vydavatele včetně například Amy Winehouse a U2. MUZU má také práva na přehrávání klipů všech umělců ze stáje Sony Music na sociální síti Bebo.


Via ceskamedia.cz
21.04.2009 13:20:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Visual Guide To Twitter

Podívejte se na zajímavý obrázek týkající se Twitteru zde.
17.04.2009 11:59:40 | 0 komentářů
stálý odkaz

Nova přerušuje reklamou už i videa na internetu

Zhlédnout dodatečně na internetu díl „růžové“ Ordinace, Ulice či Výměny manželek, který v televizi nestihli, už pro diváky komerční Novy není tak pohodlné.

Píší Lidovky.
10.04.2009 11:20:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Dokumenty Českého lva zdarma na DocAllianceFilms.com

V týdnu od 14. do 22.3. je na webu docalliancefilms.com ke zhlédnutí zdarma kompletní trojice historicky prvních dokumentů zpětně oceněných Českým lvem, ale i trojice dokumentárních filmů nominovaných za rok 2008.

Český sen, Marcela a Síla lidskosti – Sir Nicholas Winton, Ghetto jménem Baluty, Občan Havel, René, Ženy pro měny.

Podívejte se zde.
18.03.2009 08:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

TV Nova spouští další internetový server videosport.cz

Dnešním dnem rozšiřuje TV Nova své internetové aktivity a přináší uživatelům další internetovou službu videosport.cz. Na své si přijdou zejména fanoušci sportů a sportovních odvětví, které se na televizních obrazovkách příliš neobjevují.
Videosport.cz je internetový videoserver zaměřený na zprostředkování sportovních přenosů a zpravodajských videí ze sportů, které zastoupení v televizi příliš nemají, např. florbal, skateboard, hanspaulská liga, golf, lakros, futsal – sálová kopaná, americký fotbal, handisport a mnoho dalších.
Fanoušci těchto sportů se mohou těšit na 4 – 6 přenosů za měsíc doplněných o zhruba 40 zpravodajských reportáží za měsíc.
Mezi hlavní devizu nového serveru budou patřit živé přenosy, které bude přinášet. Tento víkend nabídne uživatelům hned tři sportovní utkání. Prvním z nich bude finále celostátní ligy ve futsalu – sálové kopané v neděli 8. 3. od 14 hodin.
V sobotu a v neděli od 17 hodin přinese server videosport také přímé přenosy čtvrtfinále play off florbalové Fortuna extraligy. Domácí tým Tatran Střešovice se utká s mužstvem M-COMSBC Liberec.


Podívejte se sem.

Via Česká média.
05.03.2009 16:28:41 | 0 komentářů
stálý odkaz

Etarget a Facebook spolupracují

Společnost Etarget, jeden z největších dodavatelů online kontextové reklamy v regionu střední Evropy, začal spolupracovat s komunitním portálem Facebook.

Podle předběžné dohody jde o testovací provoz v zobrazování reklamy českých firem na jedné z celosvětově největších komunitních stránek. Už i během testovacího provozu mají klienti, kteří inzerují v Etargetu, možnost prostřednictvím Etargetu zobrazit reklamu na Facebooku.

„Jednou ze třech možností cílení v našem reklamním systému jsou takzvané všeobecné odkazy, reklamy určené pro komunitní stránky, herní portály nebo portály s video obsahem. Jestli si inzerent v Etargetu zapne tuto možnost, bude se už v současnosti zobrazovat i na Facebooku,“ říká Josef Kovář, country manager společnosti Etarget.

Komunitní síť Facebook zaznamenala v Čechách výrazný růst a dnes má více než 240 000 českých registrací.

„Navázáním spolupráce s Facebookem Etarget pokračuje v trendu, který nasadil během posledních dvou let, kdy se rozšířil z Čech, Slovenska a Maďarska i do dalších pěti evropských krajin,“ komentuje Kovář. Etarget momentálně testuje reklamní spolupráci s Facebookem na Slovensku, v Čechách a Maďarsku.


Z tiskové zprávy.

Vypadá to takto, jestli jste ještě nezaregistrovali:

Etarget na Facebooku
24.02.2009 19:05:08 | 0 komentářů
stálý odkaz

Alles Gute s duem Šteindler a Vávra se vrací. Na Stream.cz

Již tuto neděli budou moci návštěvníci internetové televize Stream.cz zhlédnout první díl nového cyklu kultovní "výuky německého jazyka" Alles Gute. Kromě už tradičních hodin němčiny dua Milan Šteindler-David Vávra se mohou těšit na Petra Čtvrtníčka v Otázkách Václava Hlodavce a Dědu Mráze v podání Roberta Nebřenského. A dojde i na zvláštní spojení sudetské a romské menšiny reprezentované Gipsy.cz.

Podle Miloše Petany, generálního ředitele společnosti Stream.cz, který je zároveň autorem myšlenky na znovuoživení pořadu, unese internetové prostředí i to, co by dnes televizní obrazovka pravděpodobně unést nedokázala. "Typem humoru bez bariér, délkou čtyři až osm minut na jeden díl navíc Alles Gute k internetu krásně pasuje," dodal.


Píše iHNED.
18.02.2009 08:10:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Web České televize v nové podobě

Homepage ČT a stránky pořadů získaly moderní grafické zpracování, návštěvníkům nabízejí nové funkce, přehlednější orientaci a více multimediálního obsahu.

Česká televize dlouhodobě rozvíjí své služby na internetu. Web ČT v minulosti dvakrát zvítězil v rámci projektu WebTop100 v oboru Veřejná správa. Nejvýznamnější krok poslední doby představovalo v prosinci 2008 zahájení internetového vysílání a online archivu pořadů v plné televizní kvalitě pod značkou iVysílání. Streamy o datovém toku až 1,5 Mbit/s s obrazem v rozlišení PAL 720 × 576 obrazových bodů současně spustil také zpravodajský portál www.ct24.cz. Nyní Česká televize přichází s nově koncipovanou titulní stránkou svého webu a propracovanějšími stránkami jednotlivých pořadů.

Server www.ceskatelevize.cz vítá své čtenáře zcela novým, moderním, dynamickým grafickým designem. Web reflektuje aktuální trendy a technologie, přesto se snaží zůstat jednoduchým a zejména tedy přehledným. Klade důraz na multimediální obsah, usiluje o intuitivní orientaci ve schématu rubrik a v nich se snaží návštěvníkům přinášet co nejvíce informací.

Titulní stránka nově integruje iVysílání, čímž urychluje navigaci diváků k pořadům, které chtějí na internetu právě sledovat. Své místo má na homepage také zpravodajský servis i online vysílání ČT24, předpověď počasí, blogy a nechybí ani informace o novinkách České televize, upoutávky na internetové speciály a samozřejmě aktuální TV program všech čtyř stanic ČT.

Upraveny byly rovněž stránky jednotlivých pořadů České televize. Získaly na přehlednosti i poutavém vzhledu a jsou připravené na ještě bohatší multimediální náplň.


Via Lupa.
14.02.2009 11:36:51 | 0 komentářů
stálý odkaz

Portál iDNES.cz přechází na modernější přehrávač videí

Portál iDNES.cz přechází na modernější formát přehrávání videí. Původní Windows Media Video nahradí flashový přehrávač, který je uživatelsky přátelštější. Umí ho přehrát víc počítačů. Díky tomu se k nim dostane víc čtenářů.Portál iDNES.cz opouští přehrávač WMV, protože flashové rozhraní je mnohem rozšířenější a umožňuje s videem lépe a více pracovat. Běžný uživatel pozná změnu na první pohled. Okamžitě získá přehled o souvisejících tématech, umožní mu video sdílet s přáteli nebo kopírovat html kód a vložit video například do svého blogu.

"K videím bude mít přístup větší množství lidí bez toho, aby si museli pro přehrání nainstalovat nějaké doplňky," vysvětlil projektový manažer iDNES.cz Luděk Pikard.

Nový flashový přehrávač navíc umožňuje oslovit čtenáře iDNES.cz interaktivní inzercí v kterékoli části video příspěvku.

Na rozdíl od starší verze, kdy se video pouze "přehrálo", teď do něj lze kdykoliv vstoupit, například když čtenáře zaujme vložená reklama. Po kliknutí na ní se klip nezastaví, ale v novém okně se otevře požadovaná stránka.

"Naším cílem je poskytnout co největší prostor klientům, kteří chtějí proniknout do video reklamy," zdůvodnil tento krok ředitel internetových projektů iDNES.cz Jaroslav Kábele. Do těchto technologicky vyspělejších přehrávačů převádí iDNES.cz svůj kompletní video archiv.

Ve čtvrtek 5. února se pozastaví testovací provoz kontinuálního vysílání iDNES.tv. "Vyzkoušeli jsme si to a chceme se soustředit na posilování zpravodajských a magazínových videí," uvedl Jaroslav Kábele.

Zastavení on-line streamovaného obsahu se ovšem netýká internetového vysílání hudební stanice Óčko, která také patří do rodiny mediálního domu MAFRA a. s.


Zdroj: iDNES
05.02.2009 08:39:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Videa z YouTube bude možné stahovat

Na YouTube je již nyní možné přímo stahovat některá videa. Doposud to umožňovaly pouze aplikace třetích stran. Filmy lze stahovat i na české verzi stránek. Veškeré informace jsou však v angličtině. Oficiální informace zatím nejsou k dispozici a stahování je možné pouze u vybraných videí. Píše
Technet.
22.01.2009 07:30:00 | 0 komentářů
stálý odkazTV Barrandov bude úvodní show vysílat online

V neděli 11. ledna 2009 odstartuje nová česká plnoformátová televizní stanice TV Barrandov své vysílání. Přestože její dostupnost je pro českého diváka relativně dobrá, pro ty, kteří ještě TV Barrandov přijímat nemohou, připraví televize ochutnávku na svých webových stránkách. Již nějaký čas jsou tam dostupné pilotní díly kmenových pořadů a v úvodní den vysílání TV Barrandov nabídne na svém webu barrandov.tv od 20:15 streamové vysílání zahajovací show Karneval na Barrandově, kde vystoupí řada známých osobností.

Více Lupa.
10.01.2009 10:29:58 | 0 komentářů
stálý odkaz

TÝDEN: Co se událo v roce 2008 na internetu

Shrnutí událostí nabízí Týden, dobrá připomínka pro zopakování důležitostí loňského roku na internetu. A to u nás, i ve světě.
04.01.2009 15:24:53 | 0 komentářů
stálý odkaz

Česká televize spouští iVysílání v plné televizní kvalitě

Česká televize věnuje náležitou pozornost racionálnímu technologickému rozvoji, zejména technologiím reálně využitelným širokou diváckou veřejností. Nyní ČT přichází s internetovým vysíláním v plné televizní kvalitě.

V pátek 12. prosince 2008 zahajuje provoz betaverze nového iVysílání. Bezplatná služba, dostupná na adrese www.ivysilani.cz, nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.

„Diváci si mohou přehrávat pořady, které v běžném vysílání nestihli. Zhlédnou je v plné televizní kvalitě! Vrátit se k nim mohou, kdy chtějí a kolikrát chtějí, archivace pořadů není časově omezená. Televize se tím přestává omezovat na lineární, pevně dané vysílací schéma. Díky iVysílání si každý divák může sestavit svůj vlastní program,“ říká Petr Svatoš, vedoucí Internetu ČT.

iVysílání využívá souběžně technologie Windows Media i Real Media, pokrývá tak všechny počítačové platformy. Nejvyšší kvalita streamů o datovém toku 1,5 Mbit/s dosahuje rozlišení PAL 720 × 576 obrazových bodů, tedy zmíněné plné televizní kvality.

Než nové iVysílání přejde z fáze betaverze do řádného provozu, zůstává funkční i původní služba internetového vysílání ČT. Celý její archiv je do nového systému začleněn.

Nová generace iVysílání není zdaleka jediným počinem České televize v oblasti internetu během roku 2008. Připomeňme předpremiéry oblíbených seriálů ve Videopůjčovně ČT, dvanáct kanálů s živým vysíláním z letních olympijských her Peking 2008, nebo spuštění čistě internetových fotbalových přenosů z Gambrinus ligy na webu Fotbal živě.

Zdroj: TZ
14.12.2008 19:24:18 | 0 komentářů
stálý odkaz


Česká reklama na webu BBC

Reklamní agentura odvedla dobrou práci - na webu BBC běží kampaň cílená na ČR, banner v češtině.

Česká reklama na BBC
11.11.2008 17:30:30 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube nabídne pořady z videotéky MGM

Vyšší příjmy z reklamy by měly společnosti YouTube přinést televizní a filmové pořady z videotéky firmy Metro-Goldwyn-Mayer.

Více čtěte na DigiZone.cz.
10.11.2008 12:36:08 | 0 komentářů
stálý odkaz


Blesk.cz měl problémy

Konkrétně včera ráno...

Blesk.cz - problémy
23.10.2008 17:46:00 | 2 komentářů
stálý odkaz

Na nova.cz by mohl být i Dr. House nebo přímý přenos zpravodajství

Daniel Grunt, šéf internetových projektů televize Nova, v online rozhovoru s diváky k nové podobě stránek nova.cz nastínil některé další plány Novy. Tuzemská televizní jednička prý zvažuje, že na Internetu bude v přímém přenosu vysílat i hlavní zpravodajskou relaci Televizní noviny. Doposud ji diváci obvykle se zpožděním několika hodin nacházeli v online archivu televize.

Nové díly původních seriálů Novy by se v archivu na nova.cz měly objevovat nejpozději druhý den po televizní premiéře. Stejné tempo vypouštění na Internet zvolila před časem i konkurenční televize Prima ve spolupráci se serverem Stream.cz. To Česká televize šla ještě dál a epizody ze seriálu "Nemocnice na kraji města - nové osudy" do své internetové videopůjčovny zařazuje dokonce s týdenním předstihem, ovšem jsou dostupné pouze za poplatek.

Nova však nechce zůstat jen u své vlastní tvorby. "Zahraniční seriály budeme přidávat později," tvrdí Daniel Grunt. Jednou z prvních vlaštovek by mohl být seriál Dr. House. "O internetová práva na tento oblíbený pořad právě usilujeme," prozradil Daniel Grunt. Někteří diváci by měli zájem o přímé přenosy či alespoň záznamy sportovních klání třeba z fotbalové Premier League, kterou vysílá Nova Sport (nedávná Galaxie Sport) "Na tyto pořady bohužel zatím nemáme internetová práva. Pracujeme ale na tom, abychom zájem po podobných pořadech mohli brzy uspokojit," odpověděl Daniel Grunt.


Zdroj: Lupa
21.10.2008 09:36:07 | 0 komentářů
stálý odkaz

Televize Nova má nový web - jak se vám líbí?

Úvodní článek si můžete přečíst přímo na webu Novy (tady), ale zajímavější bude asi hodnocení nezúčastněných...

nová Nova.cz

Web si můžete prohlížet na http://tv.nova.cz/, já osobně si ho trochu pletu se Stream.cz. Také to bude hlavně o videoobsahu, uvidíme, zda si nový web Novy diváci oblíbí. Pro mě to na první pohled nevypadá nejhůře, ale jsem si zcela jist, že tam pravidelně chodit nebudu - nemají totiž obsah, který by mě zajímal.

Prosím o vaše názory a komentáře v diskuzi.
19.10.2008 14:48:53 | 1 komentářů
stálý odkaz

Česká televize také zvýší kvalitu videa ve svém online archivu

Česká televize podle aktuálního vydání časopisu Týden chystá rychlou a ráznou odpověď na plány konkurenční televize Nova, která má v neděli 19. srpna spustit novou verzi svého webu na nova.cz s rozsáhlým archivem pořadů vlastní produkce ve větší obrazové kvalitě než je tomu doposud. Veřejnoprávní Česká televize nechce zůstat pozadu a i ona začne v rámci svého internetového archivu zveřejňovat video ve vyšší kvalitě.

Česká televize i Nova spouštěly své internetové archivy v době, kdy to s českým broadbandem nevypadalo příliš dobře. Za poslední léta přece jen nastal jistý posun k lepšímu a nadvládu dial-upu vystřídalo výrazně rychlejší připojení přes ADSL nebo kabelovou televizi, takže video ve vyšší kvalitě již nepředstavuje problém. "Nabídneme vysílání v plné televizní kvalitě, tedy 720x576 bodů,"" řekl Týdnu Petr Svatoš, který má v České televizi na starost internetové projekty. Nadále bude využíván formát Windows Media Video a datový tok by měl být 1,5 Mbit/s. O nové podobě webu televize Nova připravujeme rozhovor se zástupci české televizní jedničky.


Zdroj: Lupa
15.10.2008 09:41:04 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube připravuje živý koncert (22.11. 2008)

Akce proběhně 22. listopadu, více informací najdete zde: http://cz.youtube.com/live. Nebo také na Facebooku. Pokud jsem to dobře pochopil, půjde o exkluzivní záležitost, kterou bude přenášet jenom YouTube.

Jestliže vám line-up moc neřekne, není se možná co divit. Jde hlavně o interprety (Soulja Boy Tell‘em, Esmee Denters), kteří se proslavili právě díky svým videům na YouTube. Ale vystoupí i "opravdové hvězdy", třeba zpěvák Akon.

Pokud Vás zajímá, kolik času do akce zbývá, zde je počítadlo:A malá ochutnávka, tuhle holku možná znáte (je to právě Esmee):


14.10.2008 17:06:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube se mění na Hulu, vysílá Star Trek a Beverly Hills

YouTube se začíná zaměřovat i na neamatérký obsah, více píše Mediálně.sk.
13.10.2008 16:27:57 | 0 komentářů
stálý odkaz

Zoznam.sk má vlastní klon YouTube, jmenuje se Free.sk

Trhový líder Zoznam pokračuje v budovaní svojho komunitného portfólia. Po službe Zoznam Komunikátor, ktorú spustil v polovici septembra, chce preraziť v oblasti user-generated obsahu. Zadovážil si vlastný klon služieb YouTube a Flickr, volá sa Free.sk.

Na ňom zhromažďuje používateľské video a fotografie, okrem toho umožňuje surferom uploadovať hudbu a chatovať. Používatelia sa môžu pridávať k tematickým "skupinám" podobne, ako napríklad na Facebooku. Podľa údajov dostupných na webe je na Free.sk zatiaľ zaregistrovaných okolo 160 používateľov.

Do nového projektu sa Zoznam nepúšťa sám, user-generated službu preňho vyrobila spoločnosť I-Commerce s.r.o. Tá už má skúsenosti s internetom aj videom. Prevádzkuje službu Moooby.sk so zvoneniami, pozadiami a hrami na mobily. Okrem toho sa od roku 2004 pokúšala preraziť s vlastnou televíziou Moooby TV. Neuspela, UPC ju začiatkom roka 2006 vyradilo z ponuky a tento rok televízia zanikla. Viac informácií.

freesk

Zoznam sa do user-generated obsahu púšťa v závese za zvyšnou portálovou konkurenciou. Jeho hlavný súper Azet je dlhodobo špičkou vo fotoslužbách, na jar navyše rozbehol vlastný videoserver VideoAlbumy.sk. O tom hovorí ako o veľmi úspešnom. S fotografiami od surferov chce zase pracovať Sme.sk vo svojej nedávnej akvizícii fotky.sme.sk a Pravda.sk na redizajnovanom Flogu.

Mediálne.sk zisťuje podrobnosti o Free.sk, Zoznam chce službu budúci týždeň prezentovať novinárom.


Zdroj:
Mediálně.sk
10.10.2008 11:47:54 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube k sobě přilákal televize Z1 i Óčko, zájem má i ČT

Populární komunitní videoserver YouTube patřící americké společnosti Google, která působí také na českém trhu, začal oslovovat tuzemské firmy. Jak si všimli dnešní Lidové noviny, od včerejšího dne mohou návštěvníci na adrese http://cz.youtube.com/ najít navigaci v češtině. Podle výzkumu Mediaresearch měsíčně navštěvuje YouTube už 62,4 % dospělých uživatelů internetu v Česku. "Díky českému rozhraní bude teď jednodušší videa na YouTube nejen vyhledávat, hodnotit a povídat si o nich s ostatními, ale taky nahrávat vlastní," uvedla pro deník marketingová ředitelka české pobočky Googlu Kateřina Holcmanová.

A proč by měl „český“ YouTube lákat pozornost také čtenářů DigiZone.cz? Třeba proto, že svá videa sem začali umísťovat např. zpravodajská televize Z1 nebo hudební Óčko. Do budoucna by se tu měla objevit také videa od České televize, které se nápad líbí. Právě dohodami s producenty oficiálního obsahu se YouTube snaží vyhnout se možným soudním sporům kvůli spoustě nelegálních klipů, které lidi na server přehráli z televize či filmů, uvádějí Lidové noviny. Na tomto populárním videoserveru mají např. své kanály také BBC či CNN nebo některé fotbalové velkokluby.

Zdroj:
DigiZone.cz
10.10.2008 10:41:24 | 0 komentářů
stálý odkaz

Na nova.cz se rozjede nový zábavní videoportál

Přibližně půl roku po spuštění portálu tn.cz hodlá televize Nova představit další nový internetový projekt. Chystá se nový obsah pro stránky nova.cz, které po spuštění tn.cz působí jako chudý příbuzný. Původní zpravodajská část se přesunula na tn.cz a na webu jsou pouze informace k samotné televizi Nova a jejímu vysílání.

Podle informací deníku E15 někdy okolo 20. října se na nova.cz objeví nový zábavní videoportál, čímž se částečně potvrzují dřívější spekulace. Nova vlastně naváže na současný obsah webu nova.cz. Rozšíří se archiv pořadů vlastní produkce, které bude možné přehrát zdarma. K dispozici budou i epizody z vlastních seriálů Novy, které jsou zatím dostupné jen za poplatek (s výjimkou sitcomu Comeback). Konkurenční Prima své seriály uvolnila bez poplatků již před nějakým tím pátkem.

Nova chce na svém novém webu pokračovat v provozu mikrostránek pro fanoušky svých seriálů. Takový web má už delší čas třeba seriál Ulice. Divákům resp. uživatelům chce v jejich rámci poskytovat kromě jednotlivých epizod také online rozhovory s protagonisty a v budoucnu prý i alternativní konce či vystřižené scény. Po spuštění nové podoby stránek nova.cz má být k dispozici přes pět tisíc videí. Jejich sledování bude sice zdarma, ale reklamní spoty budou vkládány jak na začátek a konec, tak i dovnitř jednotlivých pořadů.


Zdroj: Lupa.cz
10.10.2008 09:29:42 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube mluví česky - co to pro nás znamená?

Lupa se věnuje v rozsáhlém článku české verzi YouTube.com.
10.10.2008 09:28:42 | 0 komentářů
stálý odkaz

Na digitalizaci starších českých filmů ať přispěje stát

Stát by měl podle profesního sdružení DVD Group.cz přispívat na převod "zlatého fondu" českých filmů do formátu s vysokým rozlišením obrazu (High Defition, HD) tak, aby je bylo možné vydávat v moderním nastupujícím formátu Blu-ray a promítat v kinech v digitální kvalitě s HD. Podle DVD Group.cz by tak bylo vhodné, aby každý rok po dobu pěti let šlo deset procent ze státního fondu kinematografie právě na digitalizaci starších českých filmů, řekli dnes zástupci sdružení novinářům.

Ministerstvo kultury nyní připravuje návrh zákona o kinematografii, který podle sdružení počítá se zavedením poplatku z každého disku s filmy za účelem vyššího příjmu fondu. Podle sdružení by měl v tom případě stát vytvořit i lepší podmínky pro vydávání filmů vhodných pro nastupující technologie. Sdružení ale podle šéfa DVD Group.cz Pavla Borowiece zároveň respektuje, že peníze z fondu jsou určeny především na natáčení nových filmů.

Digitalizaci si podle DVD Group.cz zaslouží umělecky kvalitní tituly jako Holubice nebo Markéta Lazarová od Františka Vláčila, Touha od Vojtěcha Jasného, Trápení nebo Vysoká zeď od Karla Kachyni a další, které dosud nebyly vůbec vydány ani na DVD nosičích, stejně jako filmy Karla Zemana, Jiřího Trnky nebo Hermíny Týrlové.


Zdroj: Česká média
09.10.2008 17:23:18 | 0 komentářů
stálý odkaz

Sony a Microsoft spustí každý svůj virtuální svět ještě letos

Rivalové na trhu videoher Sony a Microsoft se utkají jako soupeři i ve virtuálním světě. Oba podniky dnes na tokijském veletrhu her nezávisle na sobě oznámily, že pro své herní konzoly spustí své virtuální světy ještě letos.

Virtuální svět představuje grafické prostředí, v němž hráče zastupuje postava označovaná jako avatar. Interaktivní grafika umožňuje hru v reálném čase a v prostoru, který napodobuje běžný svět. Z virtuálních světů proslul například Second Life od firmy Linden Lab, který se hraje v osobních počítačích a přilákal již miliony lidí.
Sony odložila spuštění svého světa Home pro konzolu PlayStation 3 již dvakrát. Nyní oznámila, že do konce roku Home spustí, ale přesné datum neoznámila.

Microsoft spustí svůj New Xbox Experience pro celý svět 19. listopadu. Jeho hardwarem jsou konzoly Xbox 360, přes něž budou moci komunikovat uživatelé z celého světa. New Xbox Experience má mít navíc i některé národní adaptace.
Uživatel ve hře ovládá avatara, který ho zastupuje, a jeho prostřednictvím navazuje vztahy i podniká. Lídr v internetovém vyhledávání Google spustil podobný trojrozměrný prostor Lively a své komunity v osobních počítačích vytvořilo i několik japonských společností, napsala agentura AP.


Zdroj: Česká média
09.10.2008 17:21:19 | 0 komentářů
stálý odkaz

Fotoalbum Rajče.net bude nabízet i video

Tak tato zajímavá zpráva je definitivně venku, už se nemusím přemáhat. Tvůrci Rajčete novinku prozradili při online rozhovoru z Brněnského Invexu.

Více se dozvíte na Technetu.
08.10.2008 20:17:02 | 0 komentářů
stálý odkaz

Český YouTube se blíží

Týdeník Marketing & Media v pondělí informoval o tom, že již tento týden by měl Google spustit českou lokalizaci populárního videoportálu na doméně cz.youtube.com.

YouTube vznikl začátkem roku 2005, Google jej odkoupil před dvěma lety a první jeho lokalizace začal spouštět loni v červnu.

Zájem o český trh má Google hlavně z prestižních důvodů, protože zde nemá vůdčí pozici ve vyhledávání. YouTube si podle výzkumné společnosti Alexa drží mezi českými uživateli druhé místo v návštěvnosti hned za portálem Seznam a cz.youtube.com může jeho současnou návštěvnost na českém trhu ještě významně zvýšit.


Zdroj: Česká média
08.10.2008 09:07:31 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Jak se měnila homepage Google za deset let?

Jde o zajímavý pohled do historie domácí stránky Googlu. Pamatujete si, jak vypadala před deseti lety, nebo jak se v čase proměňovalo logo?via iDNES
06.10.2008 17:06:40 | 0 komentářů
stálý odkaz

iDNES.tv má vlastní kanál na YouTube?

Dost zajímavé. Internetová televize iDNES.tv zveřejňuje svoje materiály také na YouTube? Proč? To by mě taky zajímalo...
Pokud jde o neautorizované použití videomateriálu (to asi spíš), tak o dost odfláknuté, je tam jenom pár videí, kanál není aktualizovaný a počet přehrátí mizerný.

Kanál najdete zde.

Ukázka je zde (Jitka Kocurová fotí pro server xMan.cz):


05.10.2008 17:46:21 | 0 komentářů
stálý odkaz

Lidovky: Internetem hýbe video

Čtrnáctého září protekl českým internetem rekordní objem dat. Oznámila to společnost Visual Connection, která provozuje síť NACEVI (NÁrodní CEntrum VIdea) právě pro doručování audiovizuálního obsahu. Rekordní tok způsobilo svým zájmem více než šestnáct tisíc uživatelů, kteří přes internet sledovali přímé přenosy fotbalové Gambrinus ligy a hokejové O2 extraligy. „Datový tok generovaný těmito přenosy v prostředí českého internetu překročil 8 Gb,“ informovala Visual Connection.

Velký zájem registrovala firma už v létě, kdy pro Českou televizi zprostředkovala internetové vysílání celkem deseti kanálů z olympiády v Číně. „Rekordní čísla dosažená v letních měsících ukázala neustále rostoucí možnosti a zájem uživatelů o audiovizuální obsah na internetu, obzvlášť je-li tento obsah unikátní,“ podotkl obchodní ředitel společnosti Jakub Kabourek.

„Přenosy z olympijských her z Pekingu, začátek internetového projektu vysílání všech zápasů 1. Gambrinus ligy na portálech České televize nebo přenos hokejového zápasu Sparty z turnaje v Salcburku, vysílaného TN.cz (server televize Nova – pozn. red.), byly pro uživatele velmi atraktivní,“ dodal.

Pro diváky nejpopulárnějších sportů – fotbalu a hokeje –, dosud uvyklé sedat k televizorům, se tak otevřela možnost alternativního příjmu. S přenosy na webu už začala ČT, Nova či portál iDnes.cz. Telefónica O2 poskytuje v rámci své televize přes pevnou linku možnost zaplatit si přímé přenosy hokejové extraligy, kterou sponzoruje.

S novým trendem počítá i nedávno spuštěná internetová sportovní televize Net-TV.cz. Ta chce zajistit pozornost menšinovým sportům či adrenalinovým disciplínám.

Vybrat si, na jakém zařízení televizi sledovat, umožňuje divákům společnost Tom Horn Enterprise, patřící československému fondu soukromého kapitálu Meracrest.

Přes internetový protokol doručuje signál velkých stanic jako ČT, Slovenská televize, Nova, Prima, Markíza či Joj. Divák je pak může sledovat ve webovém prohlížeči, vyvést signál z počítače do plochého televizoru nebo k tomu použít herní konzolu či set-top box. „Nenutíme k výběru žádné specifické technologie. Chceme, aby si divák vybral způsob příjmu sám,“ říká obchodní ředitel firmy Jan Horyna.

Službu SledujTV.sk zatím jeho tým testuje na Slovensku, brzy má přijít do Česka. Dostupná má být i na přenosných telefonech. Zkušenost s tím THE má, provozuje totiž oceňovaný portál Myubo.com pro sdílení videa právě přes mobily.

Na video se zaměřuje i nový československý portál Game TV. Využívá nástupu rychlého internetu a nabízí upoutávky na nové hry, pohledy do zákulisí, videorecenze. Videa mohou posílat i sami uživatelé a přidávat k nim cizojazyčné titulky, čímž se server může stát atraktivní i pro zahraniční publikum. I když diváci mohou zasáhnout do tvorby, Game TV nemá být kopií YouTube. „Nechceme být skladištěm videí, rozhodující je pro nás redakční obsah,“ předesílá autor projektu Ondřej Broukal, který pro ČT připravuje magazín Game Page a podílel se na podobném pořadu pro již zaniklou Top TV. Game TV je jeho soukromým projektem. „Dnes se i bez podpory velkého investora dá vybudovat něco, co může být pro lidi zajímavé,“ míní.

Rozmáhající se rychlé připojení k internetu umožnilo také virtuální kontakt tvůrců s distributory a diváky, ukazuje to portál Doc-Air.com. Provozuje ho občanské sdružení, jež pořádá jihlavský dokumentární festival. Na webu za poplatek nabízí dokumentární snímky, včetně děl Vachka, Kouteckého, Třeštíkové, Hníkové či Sommerové.


Zdroj: Lidovky.cz
03.10.2008 16:05:18 | 0 komentářů
stálý odkaz


Počítačové hry jen mluveným slovem a videem. Spuštěn herní videoportál Game TV!

Dovolte nám touto cestou oznámit oficiální spuštění česko-slovenského videoportálu Game TV na adresách www.gametv.cz a www.gametv.sk. Náplní Game TV je zveřejňování videí ze světa počítačových her, včetně originální produkce redakce Game TV.

Tým Game TV má za cíl využít boom vysokorychlostního internetu v ČR a nabídnout kvalitní informace ze světa her v moderní, atraktivnější a pohodlnější formě - pomocí videa. Tradiční články a suchopárný text nahrazujeme obrazem a zvukem.

Mnohá zahraniční videa přebíraná českými servery najdete u nás s českými či slovenskými titulky. Vytvářet titulky navíc mohou přímo uživatelé. Zapojit se může každý.

V dlouhodobém plánu se chceme soustředit zejména na tvorbu vlastních pořadů s herní tématikou.

Co nabízíme:
· Nejnovější oficiální trailery na očekávané herní tituly.
· Vývojářská “Making of” videa, rozhovory se zahraničními vývojáři, prezentace her a další cizojazyčné materiály s českými nebo slovenskými titulky.
· Vlastní obsah ve formě videorecenzí, prvních dojmů z připravovaných her, exkluzivních ukázek lokalizací a dabingu českých verzí her i originálních gameplay záběrů.
· Do budoucna chystáme reportáže, herní pořady vlastní výroby a mnoho dalších novinek.

Uživatelé se mohou přímo podílet na obsahu Game TV.
1) Uživatelé mohou vytvářet, opravovat či doplňovat titulky k videím. Náš systém umožňuje kterékoliv video opatřit titulky v různých jazycích a tím jej zpřístupnit širšímu spektru diváků nejen v ČR, ale i v zahraničí. Game TV má ambici stát se v budoucnu serverem s mezinárodním publikem.
2) Uživatelé mohou zasílat videa redakci. Diváci mají možnost nabídnout videa pro zveřejnění v programu Game TV a stát se tak rovnocennými redaktory portálu.
3) Samozřejmostí je také možnost videa hodnotit a přidávat k nim komentáře.


Zdroj: TZ
30.09.2008 15:47:06 | 0 komentářů
stálý odkaz

Česká média zahajují dočasný monitoring zpráv s ekonomickou tematikou

Moje oblíbená Česká média začínají přinášet také monitoring novinek z ekonomické sféry.

Vážení čtenáři. Server Česká média byl prapůvodně založen se záměrem monitoringu zpráv s výhradně mediální tematikou. Vzhledem k mimořádné souvztažnosti oblasti médií se světem politiky, rozšířili jsme před několika lety denní monitoring o primárně politické zpravodajství. Každý, kdo se zabývá metodologií observace (monitoringem, diagnostikou, analýzou) tuší, že monitorovací činnost musí nutně produkovat prognostická data. Sledováním a vyhodnocováním námi sledovaných dat jsme dospěli k názoru, že právě dnes, kdy předpokládáme první významný veřejný dopad aktuální ekonomické krize (zásah do obchodování s cennými papíry a následující ekonomické a společenské jevy), zahajují Česká média monitoring vybraných ekonomických dat. Budeme se tedy zabývat oblastmi médií, politiky a ekonomiky. Jednotlivé zprávy budou barevně odlišeny a označeny titulkem, psaným velkými písmeny: MÉDIA nebo SPOLEČNOST nebo EKONOMIKA. Věříme, že čtenáři našeho serveru brzy pochopí záměr tohoto kroku a přinášené informace ocení. Redakce

30.09.2008 10:27:15 | 0 komentářů
stálý odkaz


Britská tajná služba MI6 hledá nové agenty inzeráty na Facebooku

Britská tajná služba MI6 se rozhodla hledat nové agenty i na internetu a zveřejnila náborové inzeráty na globálním komunitním serveru Facebook. Jejich prostřednictvím chce především "oslovit širší škálu lidí", napsala agentura AFP. "Otevřená náborová kampaň se nadále zaměřuje na široký fond talentovaných jedinců současné britské společnosti," řekla novinářům mluvčí britského ministerstva zahraničí. "K propagaci pracovních příležitostí se využívá široké škály kanálů. Facebook je nejnovějším příkladem."
MI6 začala poprvé v historii lákat nové rekruty prostřednictvím inzerátů v novinách a rozhlase před dvěma lety. Do té doby služba nové agenty najímala zejména na neformální bázi na elitních britských školách a univerzitách. Britská tajná služba MI6 získala popularitu především díky filmům s Jamesem Bondem, ovšem snímky líčící pestrou pracovní náplň neprůstřelného agenta MI6 v mnoha divácích nechaly naprosto nereálnou představu o úloze tajné služby. Na svém webu proto MI6 potenciálním uchazečům říká, že se nestanou příští obdobou filmového agenta 007 Jamese Bonda, literární a filmové postavy vytvořené spisovatelem Ianem Flemingem.


Zdroj: Česká média
29.09.2008 09:58:05 | 0 komentářů
stálý odkaz

DOKUMENT: Mnichovská dohoda

Historický ústav Akademie věd zveřejnil elektronicky dokument Mnichovské dohody.

Mnichovská dohoda
29.09.2008 09:34:25 | 0 komentářů
stálý odkaz


Nokia spouští svůj vlastní digitální TV kanál pro mobily

Společnost Nokia spouští vlastní televizní kanál určený pro mobilní telefony N96. Program je zaměřený na motorismus, zábavu,módu, nové technologie a lifestyle. Má název Capsule N96 a měl by v počátku obsahovat „96 originálních příběhů“. Základem programů o motorismu má být show Cabin Fever, ve spolupráci s Jonny Smithem (Fifth Gear); fashion show Portfolio (Margo Stilley (9 Songs)) a umělecký pořad Pulse (designer Wayne Hemingway). část programů bude v době od říjny do listopadu ke stažení na webu NOKIE.

Zdroj: Zdeněk Duspiva
28.09.2008 18:54:29 | 0 komentářů
stálý odkaz

Počet Američanů dívajících se na filmy online se zdvojnásobil

Počet Američanů, kteří si zvykli sledovat filmy a televizní pořady online na svých počítačích, se za poslední rok zdvojnásobil. Vyplývá to z průzkumu, který v pátek zveřejnila americká společnost ABI Research. Zatímco před rokem se na filmy, seriály nebo zprávy přenášené přes internet dívalo 32 procent dotázaných, nyní je to 63 procent. Rychlý nárůst online diváků je podmíněn řadou faktorů včetně bohatší nabídky a rozšiřujícího se rychlého připojení. "Uživatelé rychle mění své online návyky," uvedl Michael Wolf z ABI Research. "Rychlé a neomezené připojení se stále šíří a zároveň si Hollywood uvědomil, že online distribuce je příležitostí, jak zvýšit zisky a rozšířit počet diváků," dodal. Většina z těch, kdo si rychle zvykají dívat se na filmy online, patří do mladších věkových kategorií. Především věkové skupiny pod 25 let a 25 až 29 let v průzkumu uváděly, že nejméně jednou za měsíc sledují online film nebo dlouhý televizní pořad. "Mladí uživatelé internetu si rozvíjejí návyky, které budou znamenat dramatické změny pro trh zábavního průmyslu," dodal Wolf.

Zdroj: Česká média
27.09.2008 10:05:06 | 0 komentářů
stálý odkaz

EU jsou trnem v oku veřejnoprávní televize migrující na Internet

Online aktivity veřejnoprávních televizí jsou podle Evropské komise porušením pravidel trhu a hodlá na ně odpovědět přísnou regulací. Alespoň to tvrdí mediální expert univerzity v Mainzi Dieter Dörr, který přímo prohlašuje, že se veřejnoprávní vysílání možná stane dosluhujícím modelem, pokud se odmítne přizpůsobit novému světu médií. Zatímco v Česku a většině dalších sousedních zemí zatím panuje relativní klid, oči všech zainteresovaných se upírají na Německo. Prosazování kritiky EK aplikované na německých televizích ARD a ZDF by se totiž mohl ostát jasným ukazatelem vývoje věcí příštích i v dalších zemích. Německo na základě podnětů z EU rozhodlo, že veřejnoprávní televize nemohou na Internetu provozovat sponzoring a reklamu, ani nabízet plošné regionální zpravodajství. Obsah navíc musí být redakčního charakteru, nesmí mu chybět publicistická hodnota a měl by zhodnocovat přímé dopady na trh. Nové projekty veřejnoprávních TV by měly procházet tzv. třístupňovým testem veřejnoprávnosti, problém podle Dörra spočívá v tom, že veřejnoprávní televize budou těžko shánět a platit experty, kteří by byly vůči médiím adekvátním způsobem kritičtí. Všichni nyní napjatě čekají, jak na postup německých regulačních orgánů EU zareaguje.

Zdroj: Lupa
26.09.2008 14:48:52 | 0 komentářů
stálý odkaz

Metropolitní opera v New Yorku zpřístupní některá představení na webu

Milovníci vážné hudby, kteří touží vidět vystoupení loni zesnulého tenoristy Luciana Pavarottiho v La Boheme v newyorské Metropolitní opeře, si brzy přijdou na své. Tato slavná operní scéna koncem října zavede internetové předplatné, píše agentura AP. Metropolitní opera 22. října spustí takzvaný Met Player, díky němuž si předplatitelé budou moci první měsíc poslechnout 120 historických audio záznamů a podívat se na 50 oper v celé délce. Všechna videa budou k dispozici ve vysokém rozlišení HD. "Metropolitní opera má nejrozsáhlejší zásobu historických záznamů představení, k nimž přidáváme další natočená ve vysokém rozlišení," říká Peter Gelb, generální manažer této scény. Měsíční předplatné bude stát 14,99 dolaru (asi 247 korun), roční 149,99 dolaru.

Zdroj: Česká média
24.09.2008 17:04:32 | 0 komentářů
stálý odkaz

Televize Nova kopíruje Český rozhlas a jde jí to dobře

Hezké shrnutí reality show se zvířátky přinášejí Britské listy. Upozorňují i na nový projekt TN.cz, tentokrát jde o šmírování tygra.
24.09.2008 09:59:57 | 0 komentářů
stálý odkaz

Test on-line videopůjčoven: Malá nabídka a nízká kvalita

Na českém trhu působí tři významnější on-line videopůjčovny: Kinománia, portál TopFun a videopůjčovna České televize. V našem testu jsme se zaměřili na šíři nabízených filmů, kvalitu videa a dostupné platební metody. Ceny se v jednotlivých půjčovnách příliš neliší a pohybují se ve stejných mezích jako u kamenných půjčoven, tedy od 30 do 50 korun... Celkové hodnocení on-line videopůjčoven prozatím není příliš lichotivé. Jejich nabídka je velmi omezená a fanoušci nových filmů si musejí nechat zajít chuť. K dispozici jsou (mimo půjčovny České televize) především starší a „béčkové“ filmy. To se může změnit jedině se změnou licenční politiky distributorů - v opačném případě by půjčovné daleko přesahovalo rozumné meze. Ani kvalita videa nabízená internetovými půjčovnami není příliš konkurenceschopná. Nedosahuje kvality DVD disků, vyrovná se pouze takzvaným DVD ripům, tedy upraveným a datově zmenšeným kopiím filmů. V podstatě tak v on-line půjčovně získáte za peníze stejnou kvalitu, jaká je k dispozici na stránkách s nelegálním obsahem zdarma.

Více se píše v aktuálním Profitu.
24.09.2008 09:56:50 | 0 komentářů
stálý odkaz

Na internetu odstartovala nová sportovní televize Net-TV.cz

Na internetu začal tento týden vysílat nový sportovní kanál Net-TV.cz. Nová televize chce nabízet videa i přímé přenosy z tuzemských sportovních událostí včetně tzv. okrajových disciplín a adrenalinových sportů, uvedl spolumajitel stanice David Rozvald.
Provozovatelé programu podle Rozvalda v současnosti jednají o spolupráci s několika významnými internetovými hráči. Jejich jména ale neupřesnil.
Net-TV.cz funguje na základě spolupráce s jednotlivými sportovními svazy. Nabízí například sledování snowboardingu, tenisových zápasů, závodů vodních skútrů, motocyklů, golfových turnajů nebo zápasů populární fotbalové Hanspaulky. "Chceme být webem hlavně pro komunity," dodal Rozvald. Na financování stránek se podílí organizátoři sportovních akcí, zadavatelé reklamy i odběratelé, kteří si videa mohou koupit.
Ke sledování televize stačí připojení o rychlosti 500 kbit/s, což dnes umožňuje jakékoliv pevné připojení například přes ADSL či kabelové rozvody.
Zřejmě nejznámější tuzemskou internetovou televizí je Stream.cz, která vedle vlastních programů nabízí i uživatelská videa nebo zpravodajský portál televize Nova tn.cz.

Zdroj: Česká média
22.09.2008 16:02:49 | 0 komentářů
stálý odkaz

MeToo.cz: Jediný portál v ČR a SR s filmy od Warner Bros

Vynikající filmy jako BEOWULF (Beowulf), či JÁ, LEGENDA (I am Legend) s Willem Smithem jsou v nabídce online videopůjčovny multimediálního zábavného portálu MeToo, který, zatím jako jediný portál v ČR a SR nabízí tituly Warner Bros. s českým, anebo slovenským dabingem, případně s titulky. Portál MeToo.cz systematicky vytváří videopůjčovnu, ve které nebudou chybět ani filmové hity od dalších největších světových filmových studií. Nejdříve se tak stane už tento podzim po roce a půl dlouhých rokováních. Multimediální portál MeToo.cz vytváří v rámci služby online videopůjčovny pro české a slovenské uživatele internetu možnost legálního stahování filmů od největších světových producentů.

Zdroj: TZ
22.09.2008 13:56:08 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube již nebude tolerovat zbraně

Nová pravidla používání portálu prý vylučují jakékoliv velebení zbraní.

YouTube weapons

foto: Marketér.sk


"YouTube už od svojho vzniku čelí kritike, že nedostatočne cenzuruje obsah videí jednotlivých užívateľov. Tí častokrát v príspevkoch zobrazujú násilie a utrpenie, čím porušujú základné ľudské práva a slobody. V mnohých prípadoch sú videá v rozpore so zákonom a to nielen tým, že zobrazujú neľudské zachádzanie so živými bytosťami, ale aj rôznym spôsobom propagujú násilie a organizovaný zločin," píše server Marketér.sk.

Zatím to jaksi nefunguje a násilná videa se zbraněmi na YouTube stále visí, zkuste třeba zadat do vyhledávání "weapons"... Zbavit se tohoto obsahu asi bude nad síly provozovatelů, kteří by se spíše měli zaměřit na videa ukazující třeba školní šikanu, ty jsou podle mého názoru mnohem nebezpečnější. A samozřejmě patří mezi ty nejsledovanější...
20.09.2008 11:08:00 | 0 komentářů
stálý odkaz


Evropský parlament na webu spustil svůj televizní kanál

Evropský parlament dnes na internetu spustil svůj vlastní televizní kanál. Stanice nazvaná Europarltv nabídne každému, kdo má přístup na celosvětovou počítačovou síť, programy, které představí život v parlamentu. EP o tom informoval novináře. Pořady budou k dispozici ve 20 jazycích včetně češtiny. Předpokládaný roční rozpočet stanice je devět milionů eur (asi 216 milionů korun). Největší část nákladů půjde na výrobu programů a jejich překládání. Evropský parlament si od internetového televizního kanálu slibuje, že se lidé více dozvědí o jeho práci. Nyní jeho televize nabízí například zprávy, ke kterým si uživatel může zvolit české titulky. Další pořad se věnuje ilegální imigraci. Jiný se zase zaměřuje na mladé, u toho ale zatím české titulky chybí. Internetový kanál parlament zvolil, protože je levnější než tradiční televizní vysílání. Zároveň je prý takový způsob šíření programu příjemnější pro uživatele. Lidé v EU navíc podle parlamentu stále více hledají informace na internetu; takto šířený program navíc je přístupný lidem na celém světě. Parlamentních televizních kanálů v poslední době přibývá. Některé provozují veřejnoprávní televizní společnosti, například britská BBC, která má kanál BBC Parliament. Jiné parlamenty si televizní kanály podobně jako EP připravují samy, například francouzský nebo řecký.

Europarltv

Zdroj: Česká média
17.09.2008 11:47:57 | 0 komentářů
stálý odkaz

ČT24: Nový dokument o Mašínech, platil ho i komunista Filip (VIDEOREPORTÁŽ)

Nový dokumentární snímek o odbojové skupině bratří Mašínů Svědomí hrdinů, na který finančně přišpěl mimo jiné předseda KSČM Vojtěch Filip, se stal předmětem sporů dokumentaristů i historiků. Zatímco režisér Svědomí hrdinů Miroslav Kačor považuje svůj snímek za objektivní, řada jeho kolegů a historiků zabývajících se obdobím komunistické totality se domnívá, že film straní kritikům bratrů Mašínových a jejich společníků.

Dokument o Mašínech platí komunisté

Více ČT24 - http://www.ct24.cz/domaci/28899-dokumentariste-se-prou-o-pojeti-masinu/

Raději to nechám bez komentáře... Ale na dokument se rozhodně podívám, pokud bude ta možnost.
17.09.2008 10:57:05 | 0 komentářů
stálý odkaz

Nová „Nemocnice“ bude na Internetu dříve než v televizi

Tuzemské televize nabízejí epizody svých seriálů v internetových půjčovnách. Nova a Česká televize za poplatek, Prima dokonce zdarma. To není žádná novinka. Doposud ale až na jednu výjimku platilo, že nová epizoda byla do archivu internetové půjčovny zařazena až po televizní premiéře a dříve například v případě Novy dokonce i se zpožděním několika týdnů. Česká televize však epizody z nového seriálu "Nemocnice na kraji města - nové osudy" nabídne internetovým uživatelům vždy týden před televizní premiérou. Podobný koncept vyzkoušela už na jaře, když před televizním odvysíláním vypouštěla na Internet epizody z druhé řady seriálu "Dobrá čtvrť".

Konkurenční televize Nova se zase pro změnu rozhodla podpořit zatím neslavnou návštěvnost svého bulvárně-zpravodajského serveru tn.cz a jeho uživatelům nabízí bezplatné shlédnutí epizod nového sitcomu Comeback, na jehož tvorbě se podílí Tomáš Baldýnský a v hlavních rolích se představují Tomáš Matonoha a Martin Dejdar. Bohužel je však flashové video jen ve velmi malém rozlišení, které pro sledování není zrovna komfortní.


Zdroj: Lupa
15.09.2008 13:20:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: MagMyPic.com - dejte si svojí fotku na obálku časopisu

Další "sranda-aplikace", umožňující jednoduché vytvoření falešné obálky časopisu s libovolnou fotkou. Problém jsou asi autorská práva na názvy magazínů, takže mezi nimi nenajdeme žádný ze známých opravdu existujících plátků.

Výsledek může vypadat takto:

MagMyPic.com

Zajímavé je, že si vytvořený falešný časopis můžete nechat vytisknout a poslat. To dělá z MagMyPic opravdu neobvyklou službu. Tištěný (elektronický obrázek si samozřejmě můžete stahovat zdarma) výsledek je k mání 9,99 dolarů a to už je cena, za kterou to stojí, vystřelit si z nějakého důveřivce.

Zkoušejte tady.
14.09.2008 11:06:33 | 0 komentářů
stálý odkaz

Vlastník televize Nova chce v Česku vlastní YouTube

Další český pokus o obdobu YouTube? Možná ano. Dnešní Hospodářské noviny píší o smělých plánech společnosti CME, která je vlastníkem televize Nova. "Chceme být českým YouTube a budeme na tom tvrdě pracovat," řekl Hospodářským novinám Michael Garinuvedl, generální ředitel CME "Ať už je to zábava, nebo informace, je to náš byznys. Videa můžete sdílet a hodnotit na webu. My si pak třeba můžeme vybrat ty nejpopulárnější a třeba je odvysílat v televizi, aby je mohl vidět každý," uvedl dále.

Pokud vám to zní povědomě, tak nejde o déjà vu. S podobnými slovy Nova před hezkou řádkou měsíců spouštěla komunitní server Klub.cz, který se však dočkal minimálního zájmu ze strany uživatelů i vinou téměř nulové marketingové podpory a nepříliš pohostinného rozhraní. Nebyl ani nijak významněji propojen s tn.cz, kde se objevila nová služba pro vkládání diváckých zpráv.

CME by se muselo hodně snažit, aby zamýšlená služba, jejíž přesná podoba je zatím velmi mlhavá, byla úspěšnou. Na českém trhu je už Stream.cz podporovaný suverénní tuzemskou portálovou jedničkou Seznam.cz a české verze YouTube bychom se mohli dočkat snad do konce roku. Pak jsou tu méně známé komunitní videoservery jako je vedle N-Joy nebo třeba i O'chutney provozovaný Telefónikou O2.


Zdroj: Lupa

11.09.2008 15:14:42 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Generátor komiksových stripů

Fajn záležitost - http://stripgenerator.com/.

Po přihlášení je možné vytvářet nejrůznější komiksy, na výběr je mnoho předkreslených postav a objektů...

stripgenerator
10.09.2008 14:15:28 | 0 komentářů
stálý odkaz

Čerstvé novinky na YouTube a Google Video

Hlavně o novém kanále vysílajícím paralympijské hry píše Lupa.
10.09.2008 09:25:11 | 0 komentářů
stálý odkaz

Nokia chce usnadnit přístup na webové sociální sítě z mobilů

Finská Nokia otevřela v internetové sociální síti Facebook své stránky pro výměnu mediálních souborů a nabídku her. Jeden z manažerů Nokie Niklas Savander k tomu dnes dodal, že Nokia chce s rostoucí sociální sítí rozšířit spolupráci a hodlá usnadnit přístup na tyto sítě ze svých mobilů.

Nokia jednala s mnoha operátory velkých sociálních sítí, dodal Savander. Připomněl, že Facebook má silnou pozici ve Spojených státech a získává oblibu i v Evropě. Slabý podíl má v Asii
.
Nokia spustila službu pro výměnu médií Share on Ovi v síti Facebook minulý měsíc. Členové sítě díky tomu mohou také hrát hru Reset Generation, která propojuje uživatele mobilních telefonů s hráči na osobních počítačích a jejíž vývoj byl mezi hrami pro mobilní telefony světově nejdražší.

Nokia vyrobila zhruba 40 procent všech mobilů, které se ve světě ve druhém čtvrtletí prodaly. A je prvním velkým výrobcem mobilů, který se silně zaměřil i na obsah. Firma si tak chce zvýšit příjmy prodejem hudby a dalších aplikací včetně her.

Do silné pozice na trhu internetových služeb Nokia v posledních letech investovala miliardy eur. Přiměl ji k tomu zpomalující se růst prodeje samotných mobilů, napsala agentura Reuters.

Zdroj: Česká média
09.09.2008 19:15:42 | 0 komentářů
stálý odkaz

KDU - ČSL má vlastní kanál na YouTube

Videa si můžete prohlédnout zde.
09.09.2008 17:14:49 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Divadlo Sklep - Bible

Tomáš Hanák, David Vávra, Jiří Macháček, Jiří Fero Burda v jednom z nejlepších představení Divadla Sklep. 1. + 2. díl:
09.09.2008 11:37:47 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube a Pulitzer Center vyhlašují soutěž o nejlepší videožurnalisty

YouTube v pondělí oznámil, že ve spolupráci s Pulitzer Center připravil novinářskou soutěž, která má odhalit nejlepší video žurnalisty. Soutěžící mohou do 5. října poslat své příspěvky, které smí být nanejvýš tři minuty dlouhé, a musí se týkat témat běžně přehlížených tradičními médii. Pulitzer Center v prvním kole vybere ze všech zúčastněných 10 nejlepších, kteří se stanou finalisty. Vítěze poté vyberou uživatelé YouTube. Vítěz obdrží 10000 dolarů na cesty do zahraničí a možnost spolupracovat s Pulitzer Center. Když se počet finalistů sníží na pět, dostanou na svou práci kamery od firmy Sony.

Tolik se uvádí ve zprávičce na Lupě.

Původním zdrojem informace je server CNET News. Jde o akci, kterou Google podporuje občanskou žurnalistiku, konkrétně natáčení videa. Na blogu YouTube je možné najít i upoutávku:Oficiální stránky projektu je možné najít zde, na stejném místě je možné přihlásit video do soutěže. Jen více podobných soutěží, bylo by fajn, kdyby se něco podobného objevilo i u nás...
09.09.2008 09:42:47 | 0 komentářů
stálý odkaz

Centrum spustí videoserver ještě letos

K projektům nabízejícím sledování videa přes internet se letos připojí také Centrum Holdings. Po loňském vstupu Seznamu do projektu Stream.cz společnosti Global Inspiration došlo k razantnímu zvýšení návštěvnosti na tomto webu. Ještě loni v červenci si kliklo na Stream.cz pouhých 151 tisíc návštěvníků a po roce se návštěvnost zvedla desetinásobně při asi třiceti milionech zhlédnutých stránek. Byť se projekt svou funkcionalitou převratně nezměnil, uživatelé si na něj našli cestu díky spojenectví největšího českého portálu. Konkurenční Centrum Holdings se nechce vzdát možnosti konkurovat postupně etablujícímu se Stream.cz. Od května spolupracuje s Davidem Hácem, kterého angažovali na pozici projektového manažera pro video.

Více píše MaM.
08.09.2008 13:27:19 | 0 komentářů
stálý odkaz

Nokia a BBC spolupracují, aneb iPlayer v mobilu N96

Od 1. října si příznivci BBC a zároveň majitelé nové Nokie N96 přijdou na své. V Británii velmi populární přehrávač pořadů od BBC s názvem iPlayer tedy zaútočí na další zařízení.

iPlayer

BBC zumožňuje svým britským fanouškům stahovat a přehrávat programy z posledních sedmi dnů. Mluvčí Nokie potvrdili, že nová služba nebude zpoplatněna, poběží hlavně na sítí 3G. Nokia N96 je pro sledováni požadů jako dělaná, má paměť 16 Gb a velký kvalitní displej, novinkou je digitální tuner. Příznivci BBC mimo území Británie mohou smutnit, protože jim není služba přístupná.

Více informací najdete na BBC.
08.09.2008 12:03:56 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Videoblogdirectory

Zajímavý seznam videoblogů. Zatím je tam dost málo odkazů, navíc je problém se zaregistrovat, je potřeba vložit určitý kód do stránky pro kontrolu, ale automat kód nerozpozná. Nicméně dobrá služba ke hledání zajímavostí...
08.09.2008 10:10:16 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: 20 knih zdarma o sociálních médiích - marketing, SEO, blogy a mnohem víc!

Někdo na Twitteru (tedy konkrétně ruská blogerka creshka) poslal jeden zajímavý link. Jedná se o materiály zdarma, dvacet knih nebo článků o sociálních médiích neboli aplikacích pouček splňujích takzvaný Web 2.0.

Jde o zajímavý mix nejrůznějších témat, třeba o blozích nebo virálním marketingu. Já osobně si určitě tak 3 - 4 pdfka přečtu.

Vybírejte zde:

20 Free eBooks About Social Media (původní zdroj, následují odkazy na dokumenty, za pomlčkou jejich zdroj)


The New Rules of Viral Marketing - David Meerman Scott


Marketing Apple - MarketingApple.com


Masters of Marketing - Startup Internet Marketing


Podcast Marketing eBook - Christopher S. Penn


Google Adwords Secrets - SEOBook


Get Viral Get Visitors - Stacie Mahoe


Marketing With Case Studies - Dynamic Copywriting


How to Write a Marketing Plan - Geisheker Group


SEO for WordPress blogs - Blizzard Internet


Social Web Analytics - Social Web Analytics


Geeks Guide to Promoting Yourself With Twitter - Geekpreneur


The Zen of Blogging - Hunter Nutall


What is Social Media - iCrossing


A Primer in Social Media - SmashLab


Effective Internet Presence - Effective Internet Presence


Introduction to Good Usability - Peter Pixel


Increasing the Response to Your Email Marketing Program - CRM Transformation


We Have a Website. Now What? - Craig Rentmeester


Blogs & Social Media - PRSA


The Podcast Customer Revealed - Edison Media Research

07.09.2008 12:59:37 | 0 komentářů
stálý odkaz

Mami, pusť mě na YouTube!

Zajímavý sloupek vyšel v MFD, autorkou je editorka Radka Wallerová.
02.09.2008 14:09:45 | 0 komentářů
stálý odkaz

IReport: Občanské zpravodajství na CNN, hurikán Gustav

Podívejte se sem, obyvatelé New Orleans a okolí tvoří vlastní zpravodajství pro CNN.
02.09.2008 11:22:38 | 0 komentářů
stálý odkaz

Rekordní měsíc NACEVI (Národní Centrum Videa)

Síť doručování obsahu NACEVI (Národní Centrum Videa) odbavila během měsíce srpna 2008 rekordní počet požadavků na přímé přenosy. Počet požadavků přesáhl 6.000.000. Uživatelé ve špičce vyčerpali více než 6 Gb/s provozu, což je také nový rekord.

Rekord byl překonán i přes nižší aktivitu uživatelů na českém Internetu, která nastává během prázdninových měsíců.
„Rekordní čísla dosažená v letních měsících ukazují neustále rostoucí možnosti a zájem uživatelů o audiovizuální obsah na Internetu, obzvlášť je-li tento obsah unikátní“, říká Jakub Kabourek, obchodní ředitel společnosti Visual Connection. „Přenosy z Olympijských her z Pekingu, začátek internetového projektu vysílání všech zápasů 1. Gambrinus ligy na portálech České televize nebo přenos hokejového zápasu Sparty z turnaje v Salcburku vysílaného TN.CZ byly pro uživatele velmi atraktivní.“

NACEVI je provozováno ve spolupráci s nejvýznamnějšími hráči českého a slovenského Internetu: CESNET, GTS Novera, SANET, SLOANE PARK Property Trust, T-Systems a UPC. Internetovým poskytovatelem základní IPv6 konektivity je společnost Casablanca INT. NACEVI je otevřeno oboustranně výhodné spolupráci s dalšími operátory. NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic nachází využití např. při informování uživatelů v době krizových situací (živelné pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. Více informací o projektu NACEVI naleznete na stránkách http://www.nacevi.cz/.

Zdroj: TZ
01.09.2008 11:30:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Krátký film "Dog Tired"

Účinkuje Guido Verhoef...


01.09.2008 10:36:14 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Čtenářský deník - zdarma a v MP3

A je to tady, asi ideální služba pro líné studenty základních a středních škol, kteří se nechtějí zdržovat četbou knih. Do svého MP3 přehrávače si díky Českému rozhlasu stáhnou namluvené knihy a je hotovo. Poslechnou si zvukový soubor místo toho, aby několik dnů nebo dokonce týdnů louskali knihu. Nevím, jestli je to dobrá služba, ale pokud si vzpomenu na svůj čtenářský deník, tak z povinné četby jsem nečetl snad nic. Už tenkrát to byla hlavně literatura faktu, s tím jsem neuspěl. Takže současní studenti snad nebudou čtenářský deník opisovat, ale psát sami na základě poslechu...

http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/portal/

Je to samozřejmě fajn věc nejenom pro studenty, ale i pro ostatní. I já sám si možná sposlechnu svého oblíbeného Škvoreckého nebo Haška (konkrétně Švejka). Nejenom videoobsahem je živ človek, i audio má samozřejmě něco do sebe.
31.08.2008 11:50:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Beverly Hills 90210 je zpět s novými díly

Tak nevím, jestli půjde o seriál o problémech současných amerických důchodců, ale tato zpráva je oveřená.

Americká televizní stanice CW v úterý odvysílá první díl volného pokračování populárního seriálu Beverly Hills 90210. Nové příběhy studentů prominentní střední školy ze známé čtvrti Los Angeles se pokusí vyrovnat popularitě tří předchozích řad seriálu, které v devadesátých letech sledovaly miliony diváků po celém světě. Nové tváře hlavních hrdinů doplní i někteří navrátilci z původní produkce, jako je Jennie Garthová a Shannen Dohertyová. Seriál pojmenovaný pouze číslicí 90210 bude opět sledovat osudy sourozenecké dvojice mladých teenagerů, kteří se spolu s rodinou přestěhují z amerického provinčního Středozápadu do slunné Kalifornie. Annie Wilsonová (Shenae Grimesová) a její bratr Dixon (Tristan Wilds) si hned při svém prvním dnu v nové škole uvědomí, jak rozdílný je život středoškoláka v Kansasu a v Beverly Hills, a že pobyt v novém prostředí jim neusnadní ani fakt, že jejich otec je novým ředitelem školy. Musí se seznámit se svými bohatými a světaznalými spolužáky - krásnou, ale namyšlenou Naomi (AnnaLynne McCordová), populárním sportovcem Ethanem (Dustin Milligan), pletichářem Navidem (Michael Steger), který se honí za nejnovějšími školními drby, a rebelkou Silver (Jessica Stroupová), jejímž koníčkem je natáčení videoklipů ve stylu YouTube. V "přežití" na nové škole bude Annie a Dixonovi pomáhat krásná školní poradkyně, kterou představuje blonďatá Jennie Garthová alias Kelly Taylorová. Šestatřicetiletá herečka jako jedna z mála vydržela v původní sérii po celých deset let. V několika epizodách se v roli úspěšné divadelní herečky, která se vrací z Londýna, aby se na střední škole West Beverly Hills ujala režie muzikálu, objeví také další ze známých tváři předchozí řady seriálu Shannen Dohertyová neboli Brenda Walshová. Filmové návraty nemusí být vždy jednoduché, zvláště pak v případě, že jste se se svými kolegy rozešli ve zlém. To je případ i Dohertyové, kterou proslavily spory a hádky skoro se všemi členy štábu i s hereckými kolegy. Tajemství natáčení poodkryla třetí hlavní hrdinka dřívějších sérií Tori Spellingová alias Donna Martinová ve svých nedávno vydaných pamětech. „Asi nejúděsnější to bylo mezi Shannen Dohertyovou, představitelkou Brendy, a Jennie Garthovou, seriálovou Kelly. Jednou se porvaly tak, až z nich krev stříkala,“ píše ve své knize Tori, podle níž si byly všechny dívky na televizních obrazovkách kamarádkami, ve skutečnosti si šly po krku, přebíraly si milence a často si i "vjely do vlasů". Dohertyová i Garthová měly pochopitelně po těchto zkušenostech před setkáním po tolika letech trochu obavy. "Každý se mne předtím ptal, jaké to bude. Říkala jsem si - bude na mně (Dohertyová) milá? Budou tam špatné vztahy? Ale když jsem jí uviděla, všechno bylo fajn," popsala Garthová své pocity v jednom rozhovoru. "Myslím, že pokud je vám osmnáct, vaše osobnosti se dostanou do konfliktu. Když se ale po deseti či patnácti letech znovu sejdete, prostředí je už naprosto jiné a vy se cítíte v pohodě," dodala budoucí seriálová školní poradkyně. "Zaručené" informace Tori Spellingové o rvačce s Garthovou nedávno Dohertyová rozhodně popřela a s jistou výhradou tak učinila i její údajná soupeřka. "Nemyslím si, že bychom jedna druhou někdy udeřily. A škrábání? Tak tohle popírat nebudu," připustila Garthová. Zatím nejistý je návrat Brandona Walshe v podání Jasona Priestleyho a Davida Silvera (Brian Austin Green). Oba však nevyloučili, že by se mohli objevit v budoucích dílech jako zvláštní hosté. Neúčast Tori Spellingové má jiný důvod. Ačkoliv herečka podepsala smlouvu, změnila nedávno názor a v 90210 se neobjeví. Důvodem je údajně narození jejího druhého potomka. Podle zasvěcených zdrojů z Hollywoodu jsou však za vším jen finanční neshody. Spellingová se měla v připravované seriálové řadě stát majitelkou jednoho z nejskvělejších butiků v Beverly Hills. Dvě největší soukromé televize v Česku zatím o zařazení seriálu do svého vysílacího programu neuvažují. "Nové díly seriálu Beverly Hills 90210 se TV Nova v tuto chvíli vysílat nechystá," řekla ČTK mluvčí televize Michaela Fričová. Televize Prima nechce podle vyjádření mluvčí Jany Kocové příliš komentovat plány na příští rok. "V tento moment máme hotovo podzimní televizní schéma. Informace týkající se příštího roku budeme divákům postupně sdělovat, nyní je to ale předčasné," uvedla. Populární seriál se natáčel v letech 1990 až 2000 a opakovaně se vysílal i v České republice, kde jeho premiérové díly uváděné televizí Nova sledovalo v průměru 2,9 milionu diváků. Původně sledoval osudy středoškoláků z bohatých rodin v kalifornské luxusní lokalitě Beverly Hills, později zachycoval jejich příběhy během vysokoškolských studií i po vstupu do života dospělých. Jestli se dějiště nového pokračování seriálu dostane také v budoucnu za práh střední školy ve West Beverly Hills ale rozhodnou svým zájmem až samotní diváci.

ČTK se opět předvedla. Dostane se tenhle šílený pořad i k nám? Asi jo, ale zajímalo by mě, kdo budou diváci. Ti v mém věku, kteří na kultovním americkém seriálu vyrůstali, nebo současní teenageři? Řekl bych, že ani ti, ani ti.

Trailer je zde:Moc známých obličejů tam tedy není...
31.08.2008 11:31:49 | 0 komentářů
stálý odkaz

Vodafone blokuje přístup na některé internetové stránky, zákazníci mluví o cenzuře

Informuje ČT24 (zde). Trochu pozdě, ne? Všechna média s touto zprávou přišla před několika týdny, když byla aktuální. To mají na ČT až tak moc velkou okurkovou sezónu?

Jediné, co je v článku navíc, je video a vyjádření jakéhosi pána:

Na straně jedné jsou hlasy o porušování osobní svobody, na straně druhé firma, která cítí společenskou odpovědnost a rozhodla se jednat. Blokuje například přístup na stránky s dětskou pornografií nebo s neonacistickou tématikou. Třeba pan Chlaň to ale považuje za cenzuru: "Jako bychom byli v Číně, teď se o tom všude mluví kolem olympiády. Je to bez diskuzí cenzura," rozčiluje se.

logo Vodafone

Blokována má být opravdu jenom dětská pornografie a rasistické stránky. Seznam blokovaných webů ale Vodafone nezveřejní, jelikož by prý nabádal lidi, kde si mohou dětské porno najít. Pohledy jsou určitě dva, v případě tohoto obsahu mi zase tak moc cenzura nevadí (navíc asi stejně půjde hlavně o zahraniční "profláknuté" weby). A na druhou stranu - kdo zaručí, že Vodafone neblokuje něco, co by ho mohlo poškodit?
31.08.2008 09:31:25 | 1 komentářů
stálý odkaz

Hollywood chystá film o zakladateli Facebooku

Tuto zprávu přinesla ČTK (resp. Česká média). Píše o tom i Týden.cz...
30.08.2008 09:43:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

Fotbalové přenosy přináší také portál Seznam.cz

Ano, je to tak, jak se píše na Lupě. Jde sice o druhou ligu, ale to vůbec nevadí, čím více fotbalu na internetu, tím lépe.

Nnejbližší přenos je v plánu na 12. září v 19:00, kdy FK Dukla Praha hostí FK Ústí nad Labem. Přenosy jsou zdarma. Video je dostupné v rozlišení 360x288, 640x480 nebo 720x576 pixelů. Přenosy jsou podobně jako v případě prvoligových přenosů České televize realizované jednou kamerou.
30.08.2008 09:41:02 | 0 komentářů
stálý odkaz
TIP: Heslo "video blogging" v anglické Wikipedii

Podívejte se sem.

Zajímavá je hlavně historie!
26.08.2008 11:21:40 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Absolventský film Bráška

BRÁŠKA je autorským filmem Radka Míla.

Je příběhem o bratrské pomoci, která nemusí být nabízena s čistými úmysly, a o podvědomí, které se nás snaží varovat. Naše podvědomí nám totiž radí vždycky dobře, jen my mu neumíme správně naslouchat.

Film má tři základní roviny: Realitu, sen a sen ve snu.

Vše se zdá být na první pohled normální a v pořádku, ale pak se začnou dít věci, které se mohou stát opravdu jen ve snech. Časoprostorové roviny se prolínají a jednotliví aktéři přecházejí z jedné roviny do druhé. Není divu, že hlavní hrdina Janek úplně nechápe, co se kolem něj děje, ale ze snu se nedá odejít, ten se musí dosnít.

Otázkou jen zůstává, co udělá po probuzení. Poučí se ze svého snu? Poslechne varování svého podvědomí, nebo si svůj sen prožije i v realitě?

Dívat se můžete zde.
26.08.2008 10:32:28 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Komunitní web Bo.cz

Na Bo.cz je možné najít i celé fily. Podívejte se sem.
13.08.2008 14:59:18 | 0 komentářů
stálý odkaz


Videozpravodajství z olympijských her v Pekingu

Na oficiálním webu České televize.
11.08.2008 14:14:02 | 0 komentářů
stálý odkaz

Videa na Živě.cz

Většinou se jedná o recenze.
06.08.2008 15:40:16 | 0 komentářů
stálý odkaz

Jak nejrychleji najít video a filmy na internetu?

Článek na Technetu najdete tady.
06.08.2008 14:31:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

Internet začíná nahrazovat televizi

Stále větší počet diváků sleduje své oblíbené TV pořady přes internet nebo na mobilních zařízeních namísto klasické televize.

Sledování videa on-line se stává stále populárnějším, časté jsou ale námitky, že narozdíl od sledování klasické televize jde především o krátké klipy. V poslední době se však objevuje nový trend – lidé u on-line videa tráví více času a častěji také sledují celé díly TV pořadů.

Studie společnosti Integrated Media Measurement Inc. například ukázala, že pro polovinu respondentů sledujících on-line TV představuje náhradu klasického sledování - pořady sledují pouze na internetu. Druhá polovina respondentů on-line sleduje pouze ty díly svých oblíbených pořadů, které z nějakého důvodu v TV neměla možnost vidět – ať už šlo o jejich aktuální (31,3%) či starší (18,7%) vydání.

Ukazuje se tak, že internet se pro část lidí stává náhradou televize, zatím jej však ke sledování využívá pouze zhruba pětina uživatelů v USA, v ČR bude tento podíl ještě nižší.

Zdroj: Actum blog
06.08.2008 14:28:19 | 0 komentářů
stálý odkaz

Rubrika video na webu Novinky.cz

Rubriku najdete tady.
06.08.2008 14:25:01 | 0 komentářů
stálý odkaz

I Respekt má videoobsah

Rubriku najdete zde.
06.08.2008 14:22:36 | 0 komentářů
stálý odkaz

Týden.cz má také videoobsah

Podívejte se sem.
05.08.2008 20:18:55 | 0 komentářů
stálý odkaz

iHNed.cz má novou videorubriku, konečně... Relevantní materiál ale chybí...

Server iHNed.cz, internetová verze Hospodářských novin, má konečně novou videorubriku. Jako jedno z posledních velkých internetových médií se iHNed vydává na cestu videoobsahu. Sluší se říci pozdě, ale přece.

Doufejme, že obsah bude zpravodajský a vážný. Úvodní video ze dneška tomu ale moc nenapovídá. Jde o převzatý materiál y YouTube.com, který ukazuje dvacetikilovou kočku, která prý musí zhubnout.

Z prvních několika videosekvencí je vidět, že relevantních ekonomických informací (tedy těch, které by nejspíš čtěnáři uvítali) se zatím asi nedočkáme. Ostatně zaměření videí je vidět při letmém projetí seznamu materiálů, po informacích ze světa financí a ekonomiky ani vidu, ani slechu.
04.08.2008 17:14:38 | 0 komentářů
stálý odkaz

TISKOVÁ ZPRÁVA: Server fotbalzive.cz - příčiny jeho výpadku v sobotu 2. 8. 2008

Při vysílání on-line přenosů v sobotu 2. srpna 2008 došlo k zásadnímu výpadku serveru fotbalzive.cz, který pro Českou televizi zajišťuje společnost Media One.

Příčinou bylo skutečně velké množství uživatelů, kteří chtěli sledovat první ze sobotních přenosů. Právě tento přenos však vzhledem k problémům se zajištěním techniky na plzeňském stadionu (tu zajišťuje jiná externí společnost) nefungoval. To vyvolalo vlnu opakovaných dotazů (kliků) uživatelů serveru, kteří se k přenosu chtěli připojit. Přenos se však nerozeběhl ani po začátku zápasu, došlo k dalšímu geometrickému nárůstu počtu kliknutí na internetový přehrávač on-line přenosů. Jejich množství už bylo tak veliké, že zahltilo databázi, která v rámci serveru distribuuje jednotlivé videopřenosy a způsobilo její kolaps. Ten vedl k pádu celého serveru fotbalzive.cz. Zkolabování serveru se nepodařilo zabránit, přestože byl dimenzován na několikanásobně vyšší zátěž než u nejvíce sledovaných přenosů loňské ligové sezony a prošel předběžným testováním.

„Naši kameramani a sportovní komentátoři byli po celou dobu technického výpadku připraveni pracovat,“ uvedl šéfredaktor Redakce sportu České televize Otakar Černý.

Týmu programátorů fotbalzive.cz se v průběhu večera podařilo najít náhradní řešení, které fanouškům umožnilo sledovat on-line přenosy druhých poločasů večerních ligových utkání hraných v sobotu 2. 8. 2008.

„Je mi velmi líto, že se nám podobné řešení nepodařilo nalézt rychleji a nabídnout internetovým divákům i první poločasy večerních utkání ze soboty. Omlouvám se za celou situaci, jejíž prvotní příčinu (nefunkční přenos prvního sobotního utkání z Plzně) nebylo v našich silách odstranit a nedokázali jsme zastavit ani následující efekt „sněhové koule", který vedl až ke kolapsu serveru,“ řekl výkonný ředitel Media One Štěpán Wolde.

Zdroj: Česká televize
04.08.2008 16:54:38 | 0 komentářů
stálý odkaz


Česká televize: Přímé online přenosy z fotbalové ligy začaly fiaskem (aktualizováno)

Ano, přesně jak píše Lupa, včera se online fotbal na webu České televize sledovat nedal. Ve večerním zpravodajství se ČT omluvila za výpadek, který prý způsobil partner vysílání díky problémům se serverem.

Na Lupě se píše:

Veřejnoprávní Česká televize od tohoto víkendu měla fotbalovým fanouškům přinést internetové přenosy ze všech prvoligových utkání nové sezóny 2008/2009. Doposud s výjimkou jarního testu Česká televize na Internet přenášela jen zápasy vybrané primárně pro televizní vysílání. Od této sezóny by uživatelé Internetu měli mít možnost sledovat veškerá utkání z aktuálního kola a také si je zpětně přehrát v online archivu.

Dnes od 17:00 byl v plánu první přenos, ale nový ligový ročník začíná pro Českou televizi fiaskem. Její server Fotbal živě.cz je celý podvečer nedostupný. Od páté hodiny odpolední, kdy začal první zápas, místo redesignovaného webu s přímým přenosem na návštěvníky čekalo pouze chybové hlášení "Service unavailable". Zhruba od 17:30 se nezobrazí už ani tato chybová hláška. Nyní, kdy by měly běžet další tři přenosy, se na server Fotbal živě.cz stále není možné dostat. Tématu se budeme na Lupě ještě podrobněji věnovat.


Ještě nyní je na webu Fotbalživě.cz pouze podivná omluva se špatnou diakritikou...

Fotbalživě.cz v problémech

Pokud nemůžete přečíst, text je tady (občas se podaří zobrazit i regulérní obsah webu):

Včerejším dnem byl na stránce fotbalzive.cz odstartován, i z evropského pohledu, unikátní projekt živých internetových přenosů kompletního kola fotbalové Gambrinus ligy.

Hned při prvním kole však narazil na zcela neočekávaný zájem fanoušků, který vedl až ke kolapsu databáze řídící celý proces on-line přenosů. Ta přitom byla vystavěna tak, aby každý z on-line přenášených zápasů mohl současně sledovat až trojnásobek průměrné ligové návštěvy. Tito fanoušci však sobotní přímé přenosy sledovat nemohli.

K výpadku přitom došlo v té části projektu, kterou pro Českou televizi zajišťují externí technologické společnosti. Díky jejich rychlé reakci se i za cenu dočasného omezení funkčnosti serveru fotbalzive.cz podařilo pro fotbalové fanoušky zajistit alespoň druhé poločasy večerních utkání sobotního programu Gambrinus ligy. Podobným způsobem bude možné sledovat i vybraná nedělní ligová utkání.

ZDE můžete sledovat přímé přenosy nedělních prvoligových utkání:

17:00 FK Teplice - České Budějovice

20:15 Liberec - Slavia Praha

O kompletní zápasy fanoušci nepřijdou, budou následně umístěny do archivu fotbalzive.cz.

ČT a redakce fotbalzive.cz by se velmi ráda omluvila všem fanouškům, které výpadek on-line přenosů zklamal. Věříme, že od dalšího ligového kola bude již servis fotbalzive.cz standardní i v době on-line přenosů.

Děkujeme za pochopení.

Video reportáže ze sobotních prvoligových utkání:

Plzeň - Žižkov 3:2 (2:0)

Sparta - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Zlín - Jablonec 0:1 (0:1)

Ostrava - Kladno 1:0 (0:0)


ČTK komentuje takto:

Projekt České televize postavený na živém internetovém vysílání zápasů první fotbalové ligy začal rozpačitě, fanoušci dnes celé zahajovací zápasy prvního kola sledovat na webu www.fotbalzive.cz nemohli. Jak na své stránce informovala redakce, systém zkolaboval pod "zcela nečekaným náporem" zájemců o vysílání přenosů. Jak web informuje, databáze řídící proces on-line přenosů byla vystavěna tak, aby každý z přenášených zápasů mohl současně sledovat až trojnásobek průměrné ligové návštěvy. "K výpadku došlo v části projektu, kterou pro Českou televizi zajišťují externí technologické společnosti," uvádí se na webu, na kterém mohli fanoušci po zjednání nápravy sledovat alespoň druhé poločasy dnešních večerních utkání.

Na webu ČT se zatím neobjevila žádná tisková zpráva nebo omluva, asi si budeme muset počkat do pondělí. Akorát jsem zvědav, jestli dnes večer klapne přenos z Liberce. Ale v tomto případě jde o televizní přenos, který by měl být k vidění prostřednictvím iVysílání programu ČT 4 Sport, tak se snad vše podaří...
03.08.2008 10:40:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Radiojournal předběhl BBC, před 84 lety vysílal první sportovní reportáž

Velmi zajímavý článek na iDNESu.
Nepropásněte audio záznam komentování legendárního Josefa Laufera!
02.08.2008 15:36:43 | 0 komentářů
stálý odkaz

BOOMtv startuje REALITY SHOW z prostředí PLASTICKÉ CHIRURGIE!

V pondělí 4.8.2008 zahajuje internetová televize BOOM net TV REALITY SHOW CESTA PROMĚNY. Od tohoto dne až do 18.8. 2008 se může každý, kdo touží po změně vzhledu za pomoci plastické chirurgie, přihlásit prostřednictvím serveru http://www.zena.cz. Vybráno bude 6 vyvolených, kterým bude provedena zdarma plastická operace dle jejich přání. Diváci BOOM net Tv budou moci sledovat všechny fáze od předoperačního vyšetření přes samotné operace k rekonvalescenci pacientů a následného výsledku. Celkovým vítězem se stane jeden ze šestice soutěžích na základě hlasování diváků. Průběhem celé reality show nás provede Hanka Mašlíková, která má zkušenost s plastickou operací poprsí. Hlavním mediálním partnerem je společnost Centrum holding. Více informací naleznete na http://www.boomtv.cz nebo http://www.zena.cz.

Zdroj: Pressweb.cz
02.08.2008 15:35:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube koupilo Omnisio

Googlem vlastněný YouTube oznámil zakoupení společnosti Omnisio.
YouTube a Omnisio oznámili tuto novinku i skrz své blogy. YouTube díky společnosti Omnisio bude moci začlenit do svých stránek některé nové nástroje (např. střih videa, komentáře), které trochu utiší uživatele, kteří si stěžují na omezené schopnosti současných nástrojů.

Zdroj: JustIT.cz

02.08.2008 15:30:10 | 0 komentářů
stálý odkaz

Česká televize: Ještě více živých fotbalových přenosů

Česká televize nabídne živé internetové přenosy také z Gambrinus ligy. Od 2. 8. 2008 na www.fotbalzive.cz

Od soboty 2. srpna 2008 začne Česká televize vysílat na internetu kromě televizních zápasů, které byly k vidění online již v minulých sezónách, také ostatní utkání z Gambrinus ligy, a to živě.

Komentované přímé přenosy prostřednictvím jedné kamery zhlédnou diváci na specializovaných webových stránkách České televize www.fotbalzive.cz, kde bude k dispozici navíc i kompletní informační servis z aktuálního kola Gambrinus ligy a po skončení kola web nabídne také rozsáhlý archiv se záznamy všech odehraných střetnutí.

O víkendu 2. a 3. srpna 2008 přinese portál www.fotbalzive.cz pět živých přenosů – jako první v České republice tak realizuje živé online vysílání v takém rozsahu. Připraveni budou reportéři na těchto utkáních:

Teplice - České Budějovice

Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov

Baník Ostrava - Kladno

Tescoma Zlín - Jablonec

Sparta Praha - Mladá Boleslav

Zdroj: ČT
02.08.2008 15:25:07 | 0 komentářů
stálý odkaz


Policista přišel o odznak na základě videa na YouTube

Píše se na JustIT.cz. Sami se můžete podívat, že policistův zákrok byl dost zákeřný abrutální...
01.08.2008 15:10:48 | 0 komentářů
stálý odkaz

iDNES.cz spouští internetovou televizi s nonstop programem

Zpravodajský portál iDNES.cz odstartoval nový projekt internetové televize s kontinuálním programem. Diváci se mohou těšit na zpravodajství, dokumentární filmy, cestopisy a publicistické pořady, například debatní blok Mimo mísu nebo Kulmix o nezávislé kultuře.
(více)
01.08.2008 14:44:21 | 0 komentářů
stálý odkaz

Klasika: videoblog DIGIT

DIGIT je absolutní klasikou mezi českými videoblogy. Sice málo aktualizované, ale o to kvalitnější a zajímavější spoty přináší Petr Mára se svým kolegou Březinou. Věnojí se technologiím, hlavně produktům "s jablkem ve znaku". Tato problematika mě až zase tolik nezajímá (jsem konzervativní PCčkář), ovšem i vzhledem k zoufalému nedostatku videoblogů (a kvůli skvělému zpracování, samozřejmě) se na DIGIT prostě koukat musí...
01.08.2008 09:51:19 | 0 komentářů
stálý odkaz

Redakce MF DNES a iDNES.cz opět pořádají novinářskou školu

Chcete si vyzkoušet práci v redakci MF DNES a iDNES.cz? Chtěli byste si napsat reportáž nebo rozhovor a zjistit novinářské postupy? Deník MF DNES a zpravodajský portál iDNES.cz letos opět pořádají kurz žurnalistiky. Lektory budou novináři, reportéři i editoři obou redakcí. (více)
30.07.2008 15:17:21 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Citezen journalism at war

...aneb občan válečným reportérem. Tohle stojí za shlédnutí:


Citizen Journalism at War
Uploaded by 18doughtystreet

29.07.2008 14:53:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Úvod do práce multifunkčního žurnalisty

Docela zajímavý návod najdete zde. Něco o videožurnalismu, natáčení, snímání, střih, prostě to, co uvítá i videoamatér. Je vidět, že idea multifunkčního žurnalisty skutečně žije...


29.07.2008 14:49:54 | 0 komentářů
stálý odkaz

Strana zelených má videoblog

Tedy konkrétně ústecká krajská organizace.

Originálním obsahem je pouze jediná reportáž z června letošního roku, ovšem i tak je to dobrý počin...


25.07.2008 15:38:04 | 0 komentářů
stálý odkaz

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se