VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Druhý ročník konference WebExpo se blíží

Letos proběhne druhý ročník konference WebExpo (www.webexpo.cz) 16. až 18. října opět na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze v Suchdole. Jedná se o největší odbornou akci zaměřenou na webové programování, webdesign a obchod na internetu ve Střední Evropě. Po minulém prvním ročníku, který získal zvláštní cenu Křišťálové Lupy za odvážný počin, se pořadatelé letos připravují na 700 návštěvníků a 100 přednášejících a partnerů.

Konference navazuje na předchozí úspěšný ročník, který sklidil mnoho pozitivních ohlasů. Tento rok bude akce rozprostřena do tří dnů (pá-ne). Oproti minulému roku přibyly dopolední workshopy. Konference je také lépe připravena na účast návštěvníků ze zahraničí.
Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Hlavní těžiště zůstává v přednáškách pro programátory, designéry a manažery. Z osobností, které vystoupí v sekci pro vývojáře, jmenujme Molly E. Holzschlag (Opera Software), Jiřího Koska (XML guru), Františka Fuku, Jaroslava Bengla (Google), Davida Grudla a Jana Odvárka (Mozilla).
Speciálním tématem letošní konference je User Experience na internetu. Tomuto tématu se v Česku dosud nevěnovala dostatečná pozornost. Zohledněním jejich principů je možné zvýšit mnohonásobně návratnost investic (nejen) webových projektů. Ve spolupráci s pražskou pobočkou organizace SIGCHI přijede promluvit na související téma Christian Heilmann z Yahoo! Developer Networks.
Jedna část programu je vyhrazena pro obchodníky, marketéry a manažery. V pátek jsou na pořadu témata jako „Marketing v sociálních sítích“ (Michal Berg) či „Jak z úspěšné malé firmy vytvořit úspěšnou velkou firmu“ (Zbyněk Frolík). Sobotní přednášky zahrnují například metodu „Getting Things Done“ neboli „Mít vše hotovo“ (Petra Mára), dále zkušenosti Peldi Guillizzoniho s rozjezdem světově úspěšné aplikace „Balsamiq“, určené k prototypování webů, či vyhlášení výsledků soutěže Startup Show 2009 (viz tisková zpráva o soutěži: http://webexpo.cz/press/#startup-show-0709)Partneři konference
Spolupořadatelem a jedním z hlavních partnerů konference je Provozně ekonomická fakulta ČZU (www.pef.czu.cz), která hostí akci ve svém univerzitním areálu.
Novým hlavním partnerem je letos společnost Sun Microsystems (www.sun.cz). Na konferenci představí novou technologii JavaFX, která umožňuje programovat webové, desktopové a mobilní aplikace běžící pomocí doplňku do webového prohlížeče na různých operačních systémech. Další přednášky se týkají progamování v jazyku Java, použití produktu NetBeans či budou zamyšlením nad budoucností „Sémantického webu.“
„Sun Microsystems představí JavaFX jako technologii pro tvorbu komplexních klientských aplikací, které současně umožňují zachovat existující investice do Java technologií. JavaFX je plnohodnotný jazyk stavící nad technologií Java, který umožňuje rychlý návrh bohatého uživatelského rozhraní,“ říká Martin Balín, Director, Tools Quality and Services Engineering ze společnosti Sun Microsystems.
Dalším z hlavních partnerů je společnost Microsoft (www.msdn.cz). Přednášky jejích odborníků seznámí účastníky s technologií Silverlight 3, která útočí na podobný segment trhu jako Flash a již zmíněná JavaFX. Pro programátory nezávisle na jejich programovacím jazyku je připravena lekce z „Automatizovaného testování webových aplikací“. K tomu říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft v České republice:
„Nedílnou součástí vývoje aplikací, na kterou se často zapomíná, je jejich testování. Řada společností totiž testování považuje pouze za proces, který vývoj časově zdržuje a tím i finančně prodražuje. S Visual Studio Team System dostávají vývojáři do rukou nástroj, který jim umožňuje testování aplikací automatizovat a díky tomu tak výrazným způsobem celý vývoj zefektivnit a zákazníkovi dodat produkt ve vyšší kvalitě.“
Další partneři WebExpo jsou společnosti Vodafone (představí novou sociální síť napojenou na mobilní služby - Vodafone Park), Adobe (novinky v Adobe Flex 4), Kentico Software (vlastní CMS systém pro .NET), Opera Software (webové standardy), Actum (zkušenosti s technologií Sharepoint a online marketingem), BARTON STUDIO (framework Symfony pro PHP programátory), Jihomoravské inovační centrum (oslovení startupů) a Buzzboot.
Hlavním mediálním partnerem akce je magazín pro webové programátory Zdroják.cz (www.zdrojak.cz) společnosti Internet Info. Dalšími mediálními partnery jsou časopis Computerworld, Český Rozhlas Leonardo a portál Inovace.cz. Internetový magazín Lupa.cz je mediálním partnerem soutěže Startup Show 2009.

Pro média
Na konferenci je možné registrovat se již nyní na adrese http://webexpo.cz/registrace/.
Informace pro tisk jsou uveřejňovány na stránce http://webexpo.cz/press/.
Akreditace pro novináře je možná na adrese http://webexpo.cz/press/#akreditace-pro-novinare.
Další informace jsou publikovány na:
• blogu konference http://webexpo.cz/blog/,
• sociální sítí Facebook http://facebook.com/WebExpo,
• a mikroblogovací službě Twitter http://twitter.com/WebExpo.

Profily organizátorů

DvaNula je projekt, který se snaží vzdělávat především webové programátory. Pořádá odborné konference, školení řízení projektů metodou Scrum a použití webových frameworků. Dále podporuje webové startupy a snaží se propojovat správné lidi pomocí různých setkání. Vykonává také recruiterskou činnost v oblasti IT se zapojením vlastních zkušeností z oboru při hledání ideálních kandidátů pro firmy a projekty.
Katedra informačních technologií působí na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Cílem katedry je výchova odborníků a výzkum v oblasti aplikací informačních a komunikačních technologií při řízení sociálních a ekonomických procesů. Na akci WebExpo 2009 se podílí pod vedením doc. Ing. Havlíčka, CSc., vedoucího katedry, členové jeho týmu zabývající se webovými aplikacemi.

01.09.2009 08:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Twitter down!

Je 15:45 a Twitter nefunguje. Ale vědí o tom...

Jinak existuje web, díky kterému se dozvíte, zda Twitter funguje nebo ne. Pokud vidíte červené "Yes", znamená to, že je něco v nepořádku.
06.08.2009 15:45:53 | 1 komentářů
stálý odkaz

Jak udělat screenshot celého webu? S thumbalizr.com

Thumbalizr.com umí udělat screenshot celého webu, tedy nejenom té části, kterou vidíte na monitoru. Nemusíte nic instalovat, jde o jednoduchou webovou aplikaci.

thumbalizr logo

Aplikace je extrémně jednoduchá, praktická, a poměrně i dost rychlá. Do volného pole “Enter your target URL” pouze zadáte Vaší doménu, v zaškrtávacím klikátku zvolíte možnost “page” (”screen” by Vám udělal totiž pouze to samé, co klasický printscreen), a nakonec kliknete na tlačítko “thumb it”. Aplikace Vám během chvilky sejme danou aktuální stránku Vašeho webu, a do chvilky Vám vygeneruje .PNG (grafický obrázek) soubor ke stažení. Ten Vám navíc nabídne v několika rozlišení. Je to rychlé, jednoduché praktické. mohu doporučit každému, kdo tu a tam potřebuje udělat screenshot nějakého většího webu.

thumbalizer screenshot

via Jiří Vaněk
23.06.2009 11:57:46 | 3 komentářů
stálý odkaz
10 Youtube URL Tricks You Should Know About

Přečtěte si zajímavý článek o tom, co všechno se dá dělat s URL na YouTube. Čtěte zde, via @stofi.
19.04.2009 12:37:25 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Tvorba animovaných gifů online, i z Youtube (Gickr.com)

Tohle se vám možná bude hodit. Aplikace umí udělat jednoduchý animovaný gif nebo i animaci z videa na YouTube.

Zkuste to zde.

Gickr.com
17.04.2009 08:00:00 | 0 komentářů
stálý odkaz


NACEVI odbavilo přes 1 PB videa

V průběhu měsíce března 2009 odbavila síť doručování obsahu NACEVI (Národní Centrum Videa) rekordní objem dat v doručování videa. Celkově stáhli uživatelé přes 1 PB (petabajt) dat, což zapsáno v bajtech znamená 1.000.000.000.000.000 (jednička a patnáct nul). Pokud bychom chtěli tento objem dat uložit na DVD, potřebovali bychom přes 200.000 kusů nosičů.

„Síť doručování obsahu NACEVI pokračuje v růstu, který odpovídá potřebám našich klientů“, říká Jakub Kabourek, ředitel společnosti KIT digital Czech. „Ať jde o živé vysílání programů České televize nebo archív TV Nova, zájem diváků stoupá a odbavení vysílání vyžaduje snadno škálovatelné technologie“.

NACEVI je provozováno ve spolupráci s nejvýznamnějšími hráči na českém a slovenském Internetu: CESNET, GTS Novera, SANET, Sloane Park Property Trust, T-Systems a UPC. Internetovým poskytovatelem základní IPv6 konektivity je společnost Casablanca INT. NACEVI je otevřeno oboustranně výhodné spolupráci s dalšími operátory.

NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic nachází využití např. při informování uživatelů v době krizových situací (živelné pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. O projektu NACEVI lze najít další na stránkách http://www.nacevi.cz/.

Via ceskamedia.cz


15.04.2009 08:30:00 | 0 komentářů
stálý odkazYouTube míří na televizní obrazovky přes herní konzole

Po několikaměsíční pauze se znovu objevuje na scéně téma putování YouTube na televizní obrazovky. Tentokrát nejde o žádné spekulace, ale oficiální oznámení betatestování služby YouTube TV. Populární videoportál se chce na televizní obrazovky propracovat pomocí webových prohlížečů v next-gen konzolích Sony PlayStation 3 a Nintendo Wii. Jejich majitelé mohou do prohlížeče zadat adresu www.youtube.com/tv a dostanou se na speciální verzi YouTube.

Ta je optimalizována pro televizní obrazovku včetně velkých plazmových či LCD televizorů. Oproti verzi pro běžné prohlížení na počítači na první pohled upoutá černé pozadí rozhraní, které je navrženo pro ovládání dálkovým ovladačem. Velikost ovládacích prvků stačí na sledování videa z pohodlí vaší pohovky. Časem by měla být podporována i další zařízení s vestavěným webovým prohlížečem.


Zdroj: Lupa
18.01.2009 18:36:51 | 0 komentářů
stálý odkaz

Guardian: TOP 100 webů pro rok 2009

Podívejte se sem, Guardian vybral nejdůležitější weby pro příští rok, a to v několika kategoriích, určitě stojí za prohlédnutí. Jsou tam stálice i projekty, které podle několika redaktorů Guardianu čeká velká budoucnost.


04.01.2009 18:17:52 | 0 komentářů
stálý odkaz

Wired.com: 12 Good Gadgets for Hard Times

Aneb doporučené hračky pro období krize. Wired přináší dost neobvyklý seznam...
04.01.2009 18:03:47 | 0 komentářů
stálý odkaz


VIDEO: 5 top tech dárků k vánocům podle BBC

Mrkněte sem.

Upřímně řečeno, nic objevného, ale zřejmé je, že jde asi opravdu o dárky, které budou pod stromečkem často k videní i u nás...
21.12.2008 18:53:36 | 0 komentářů
stálý odkaz


YouTube přichází s vylepšeným přehrávačem pro třetí strany

V současnosti stále nejoblíbenější server pro sdílení uživatelského videa zpřístupnil novou verzi svého flashového přehrávače pro přehrávání videa na cizích webech. Motivací k tomuto kroku je rostoucí popularita externího řešení. Zástupci serveru prohlašují, že 44% všech uživatelů, kteří videa z Youtube shlédli, je vidělo na stránce YouTube.com. První změna je spíše kosmetického charakteru, výrazně se totiž zlepšila kvalita statického náhledu před samotným spuštěním přehrávání. Zajímavější jsou ovšem další změny. Nově jsou totiž podporovány některé funkce, které dříve umožňovalo pouze přímé přehrávání z YouTube.com. Přibyla tak například podpora titulků a textových komentářů k videu titulků, nebo možnost vyhledat další videa přímo v přehrávači. K dispozici je také zatím nepříliš dokonale fungující možnost experimentálního překladu titulků do některého z podporovaných jazyků.

Zdroj: Lupa.
08.11.2008 21:32:22 | 1 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Nejlepší pilot? Pokud přistál bez křídla, tak asi ano...

Pořád mám takový divný pocit, že je to podvod...


05.11.2008 19:23:14 | 2 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Elektrická plácačka na mouchy

A jak dopadne polapená moucha?


27.10.2008 11:05:50 | 0 komentářů
stálý odkaz

E-pivo, nebo i-pivo?

Obojí je k ničemu. Jak jsem psal na jaře, e-pivo (glosa "Budeme chodit na e-pivo?") mě nezajímá. Ani aplikace pro iPhone opravdový prožitek nemůže nahradit. I když musím uznat, že je to docela vtipné...


26.10.2008 14:52:30 | 0 komentářů
stálý odkaz

Twitter opět omezuje funkcionalitu, ruší instant messaging

Twitter přišel s další zprávou, která možná dost uživatelů rozčílila. Poté, co zrušil přeposílání tweetů na mobily pomocí SMS, byla zveřejněna informace, že propojení s instant messaging aplikacemi také končí. Updaty z Google Talk nebo AIM jsou tedy minulostí. Já osobně IM nepoužívám, takže mě to netrápí. A prý to stejně dost haprovalo...

Via Mediálně.sk, více info tady.
15.10.2008 16:41:42 | 0 komentářů
stálý odkaz


TZ: Kancelářský balík OpenOffice.org 3 v novém

Nová a dlouho očekávaná verze svobodného kancelářského balíku OpenOffice.org 3 byla dnes v 11 hodin (CET) představena široké veřejnosti. Na vývoji se tentokrát vedle samotné komunity podílely společnosti Sun Microsystems, IBM, Novell či Google. Všichni tito významní hráči na poli informačních technologií tak podporují myšlenku svobodného kancelářského balíku a přístupu k informacím.

OpenOffice.org 3 je plnohodnotným konkurentem pro kancelářský balík Microsoft Office. Na rozdíl od něho je ke stažení zcela zdarma pro soukromé i komerční využití a je k dispozici pro téměř stovku světových jazyků i všechny používáné operační systémy.

„Kancelářský balík není software, za který by se mělo platit, je to stejné jako s internetovým prohlížečem,“ říká Filip Molčan, předseda OSS Alliance, která podporuje v České republice open-source software.
Podle dostupných statistik si minulou verzi kancelářského balíku jen u nás stáhl každý druhý Čech s přístupem k internetu, zájem o novou verzi se předpokládá ještě masivnější. Celosvětově balík používá přes 100 milionů lidí. „Nová verze přiláká ještě více uživatelů, hlavně ji chceme prosazovat ve státní správě, školách a firmách,“ říká Filip Molčan.

Novinky v OpenOffice.org 3

Podpora pro MacOS X a Windows Vista
OpenOffice.org je v nové verzi dostupný také v nativní verzi pro operační systém MacOS X. Uživatelé maců tak mohou plně využívat všech výhod nativní aplikace. Vylepšena je také podpora pro Windows Vista.

Vylepšené uživatelské rozhraní
Nové ikony i celé startovací centrum, které vám umožní se po spuštění OpenOffice.org okamžitě rozhodnout s jakou komponentou balíku budete pracovat, jsou jen zlomkem novinek v uživatelském rozhraní.

Podpora formátu MS Office 2007 (Open XML)
OpenOffice.org byl vždy skvělým nástrojem pro komunikaci s lidmi využívajícími jiné kancelářské balíky. Mimo podpory binárních formátů .DOC, .XLS či .PPT nyní OpenOffice.org umožňuje otevírat dokumenty vytvořené v MS Office 2007 nebo MS Office 2008 pro Mac.

Funkce Řešitel
OpenOffice.org 3 konečně obsahují v Excelu tolik oblíbenou funkci Řešitele.

Tabulkový procesor s novými funkcemi
Calc získal lepší podporu pro tvorbu grafů a vaše tabulky nyní mohou mít až 1024 sloupců, což výrazně rozšiřuje možnosti při tvorbě větších tabulek. Přidána je také podpora pro sdílení dokumentů mezi několika uživateli.

Novinky v textovém editoru
Writer získal zcela přepracovanou podporu pro komentáře a sledování změn v dokumentu. Při psaní dokumentů můžete zobrazit na jedné obrazovce několik stránek nebo během vteřiny změnit jazyk pro daný odstavec.

Upravujte již vytvořené PDF dokumenty
OpenOffice.org již řadu let plně podporuje formát PDF, do kterého umožňuje snadno ukládat dokumenty.
V nové verzi můžete PDF dokumenty do aplikace naimportovat a dále upravovat. Tato funkcionalita je
dostupná prostřednictvím rozšíření, které je zdarma ke stažení.

Vylepšená podpora VBA
Znovu byla vylepšena podpora maker v dokumentech MS Office. OpenOffice.org 3 tak nyní nabízí lepší podporu VBA skriptů než MS Office 2008 pro Mac přímo od Microsoftu.

Vytvářejte profesionální reporty
Společnost Sun Microsystems představila pro kancelářský balík rozšíření Sun Report Builder,
které vám umožní z libovolných dat vytvářet profesionální reporty.

Publikujte z OpenOffice.org rovnou do Wiki či na váš blog
Chcete vytvářet ohromující stránky v systému MediaWiki a neznáte složitou syntaxi? Vytvářejte dokumenty přímo v OpenOffice.org a uložte je rovnou jako wiki dokumenty.

Podpora rozšíření
Funkcionalitu celého balíku můžete dále zvyšovat pomocí tzv. rozšíření, která jsou většinou zdarma dostupná na webových stránkách projektu. Hranice OpenOffice.org tak nikdy nekončí.

Podpora ODF 1.2
OpenOffice.org již dlouhou dobu využívá standardizovaného ISO formátu pro ukládání dat. Nyní přichází s plnou podporou formátu ODF 1.2, který přináší například podporu pro vzorce a model celého formátu je v souladu se standardy W3C RDF a OWL. Formát ODF je v současné době využíván řadou států a velké množství výrobců jej integruje do svých řešení.

Dostupnost
Nová verze oblíbeného kancelářského balíku je zdarma ke stažení na internetových stránkách projektu – http://www.openoffice.org. Uživatelé mohou nově také zakoupit OpenOffice.org 3 na DVD za 299 Kč, čímž podpoří samotný projekt. Více informací o kancelářském balíku naleznete na internetových stránkách http://www.openoffice3.cz. V ČR můžete také navštívit nový portál openoffice.cz nebo 602office.cz.

V případě potřeby nás kontaktujte:
Filip Molčan
filip.molcan@oss.cz

Martin Chlouba
martin.chlouba@oss.cz
Tel. +420 777 932 247
13.10.2008 16:42:36 | 0 komentářů
stálý odkaz


Samsung v Česku nabídne televizory, které stahují informace z internetu

Výrobce domácí elektroniky Samsung hodlá na předvánoční trh v České republice uvést řadu televizorů schopných stahovat z internetu vybraný okruh aktuálních informací. Podle zástupce firmy systém funguje na základě RSS čtečky, přičemž ve Spojených státech je zdrojem informací web deníku USA Today, zatímco ve zbytku světa včetně tuzemska to bude portál Yahoo!

Tolik Jan Potůček na DigiZone.cz. Okleštěný internet v televizi, to je možná sen mnoha příznivců moderních technologií. Zatím to bylo spíše postaveno jako "televize v počítači", nyní přichází "internet v televizi". Otázkou je, zda bude RSS kanál přinášet neco více než teletextové zprávy. Uvidíme...

Oficiální tiskovou zprávu najdete zde: http://press.samsung.cz/public/press.aspx?id=18b15521-ae3d-47e8-bef1-bdb9e682d2d0

A tady je video, na kterém je vidět i uživatelské rozhraní...


07.10.2008 13:56:34 | 0 komentářů
stálý odkaz

Vysokorychlostní internet má 1/3 domácností,v roce 2003 ho měly jen 2 procenta

Vysokorychlostní připojení k internetu má v letošním roce třetina českých domácností. Před pěti lety jej přitom měla jen dvě procenta. Dvojnásobně za stejnou dobu vzrost i počet domácností, které vlastní alespoň jeden osobní počítač, letos jej má 48 procent rodin. Lidé přes internet také více nakupují, telefonují a využívají elektronické bankovnictví, odstup Česka za státy Evropské unie se přesto výrazně nezmenšuje, řekl dnes ČTK na veletrhu Invex předseda Českého statistického úřadu Jan Fischer. Výjimkou jsou studenti a vysokoškolsky vzdělaní lidé.
Vybavenost domácností informačními technologiemi a jejich využívání sleduje ČSÚ pravidelně od roku 2003. Hlavní motivací domácností pro pořízení počítače nebo internetu jsou podle Fischera děti. Připojení k internetu má v letošním roce 67 procent domácností s dětmi oproti 27 procentům domácností bez dětí. Více než dvojnásobný je také podíl domácností s dětmi vybavených osobním počítačem oproti rodinám bez dětí.

Ještě loni byly nejčastějším způsobem připojení domácností k internetu ADSL linka (26 procent) a kabelová televize (23 procent), nyní mají oba způsoby podíl 22 procent. V letošním roce domácnosti využívají nejvíce bezdrátového připojení (WiFi), tento způsob používá 31 procent domácností oproti 22 procentům v loňském roce. Podíl dial-up připojení, které ještě v roce 2005 používalo 63 procent domácností, letos klesl na 14 procent.

I přes každoročně rostoucí ukazatele počtu domácností vybavených počítači s připojením na internet Česká republika stále zaostává za vyspělými zeměmi Evropské unie. Zatímco v pololetí minulého roku bylo k internetu napojeno 35 procent českých domácností, průměr EU15 činí 59 procent a průměr EU27 57 procent. Na čele žebříčku s více než 78 procentním pokrytím jsou Island, Nizozemsko, Dánsko a Švédsko, za Českou republikou je z celé Evropy už jen Řecko, Rumunsko a Bulharsko. Z nových zemí unie je na tom nejlépe Slovinsko s 58 procenty.


Zdroj: Česká média

Zlepšující se penetrace vysokorychlostního internetu v českých domácnostech jenom nahrává videoobsahu. I když mohlo by to být samozřejmě i lepší...
06.10.2008 16:23:45 | 0 komentářů
stálý odkazVIDEO: Asus Eee PC 4G

Tak jsem se rozhodl, že si pořídím novou hračku. Doufám, že splní moje očekávání - pohodlné vysedávání po kavárnách a pořizování poznámek, popřípadě přímo psaní článků. Do konce týdne bych to měl mít...


30.09.2008 10:02:27 | 3 komentářů
stálý odkaz

Nový rekordní tok 8 Gb na českém internetu

Dne 14. září 2008 byl dosažen díky velkému zájmu diváků o přímé internetové přenosy Gambrinus fotbalové ligy a O2 hokejové extraligy nový rekord – datový tok generovaný těmito přenosy v prostředí českého internetu překročil 8 Gb. Současně bylo připojeno více než 16 000 uživatelů. Takové množství diváků bylo možné uspokojit jen díky stále zdokonalované síti pro doručování obsahu NACEVI (NÁrodní CEntrum VIdea), kterou vytvořila a provozuje společnost Visual Connection.

„Jsme rádi, že naše řešení dokáže držet krok se stále rostoucím zájmem o internetové sportovní přenosy,“ říká Ing. Tomáš Pavlis, projektový ředitel společnosti. „Ukazuje se, že se nám včas podařilo odhadnout tento trend. Náš odhad potvrdil také zájem diváků o přenosy z letních Olympijských her,“ dodává Pavlis.

Projekt NACEVI kromě běžného internetového vysílání televizních stanic najde využití například při informování uživatelů v době krizových situací (živelní pohromy, terorismus) nebo při důležitých aktech českého společenského života. Více o projektu NACEVI lze najít na stránkách http://www.nacevi.cz/.

Zdroj: Tisková zpráva
25.09.2008 11:12:23 | 0 komentářů
stálý odkaz


SIMPSONIZE ME: Nechte si jednoduše udělat karikaturu ve stylu Simpsons

Na webu Simpsonize Me si můžete v pár krocích nechat udělat karikaturu, která bude vypadat úplně stejně, jako postavičky z populárního kresleného seriálu. Stačí vložit vhodnou fotku a doplnit různá kritéria a parametry...

Simpsons a já
24.09.2008 13:37:00 | 3 komentářů
stálý odkaz

Wikipedia nefunkční!

Zdá se:

Wikipedia nefunkční...
22.09.2008 17:16:31 | 2 komentářů
stálý odkaz

YouTube na Facebooku a Twitteru

Pokud používáte Twitter nebo Facebook, můžete svoji náklonnost k YouTube dát najevo třeba tím, že na Twitteru budete sledovat, co je nového (tady) a nebo se můžete přidat ke skupině na Facebooku (tady).
20.09.2008 11:20:32 | 0 komentářů
stálý odkaz


5 zemí stojí mezi Googlem a světovou dominancí ve vyhledávání

V pouhých pěti zemích na světě má nějaký vyhledávač větší podíl na trhu než Google:

Yandex v Rusku má podle FT okolo 43% trhu.

Baidu v Číně má okolo 60% trhu.

Seznam u nás — 63%

Naver v Jižní Koreji, kontroluje okolo 60% trhu.

Yahoo! v Japonsku má o trochu více než 50%.

Zdroj: SitePoint
19.09.2008 10:24:34 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube by měl být do konce roku v češtině

Celosvětově nejnavštěvovanější stránky s uživatelskými videi YouTube mají mít do konce letošního roku svou českou verzi. ČTK to dnes potvrdila mluvčí české pobočky Google Jana Zichová. YouTube je nyní jedno z deseti nejnavštěvovanějších míst internetu se zhruba 75 miliony návštěvníků měsíčně. Stránky před dvěma lety koupil další americký internetový gigant Google za 1,65 miliardy dolarů. Na českém trhu nabízí videa například Stream.cz podporovaný rivalem Googlu Seznamem. Ten je ale vedle amatérských videonahrávek zaměřen i na vlastní tvorbu. Majitel Novy CME nedávno oznámil, že chce do konce roku rovněž přijít s vlastním videoserverem a podobné plány má i další velký tuzemský internetový hráč Centrum Holdings.
Česká kancelář Google funguje téměř dva roky a za tu dobu uvedla 24 služeb lokalizovaných do češtiny, což je nejrychlejší tempo mezi zahraničními pobočkami. Jedním z důvodů je fakt, že Google na českém trhu jako jednom z mála není jedničkou a musí dohánět dominantní Seznam. Mezi poslední služby upravené pro Česko patří Našeptávač, vlastní internetový prohlížeč Google Chrome nebo Movie OneBox pro vyhledávání programů tuzemských kin.


Zdroj: Česká média
18.09.2008 15:18:32 | 0 komentářů
stálý odkaz


FILSH.net: online konverze videa

Na aplikaci, která se vám může hodit, upozornil Janek Wagner na JustIT.cz.

Pomocí služby FILSH.net, která má překvapivě pouze německé rozhraní, můžete zkonvertovat videa z nejrůznějších online úložišť, jako jsou například YouTube, ClipFish, Google Video, MySpace, Metacafei další. Možných výstupních formátů je celá řada. Po výběru formátu je možno zadat další parametry výstupního souboru.
17.09.2008 12:19:13 | 0 komentářů
stálý odkaz

Paměťová karta 32 GB, aneb 6000 snímků pro šílené fotografy

Kapacita paměťových médií roste závratnou rychlostí. Není to tak dlouho, co se kapacita 32GB rovnala jednomu z nejnovějších harddisků. Teď jde o paměťovou kartu do foťáku, na kterou se dá uložit neuvěřitelné množství fotek. Já sám používím 2 GB kartu a ještě jsem nezažil, abych toto obrovské množství dat "vyplácal" do konce. Teď je na trhu karta, která má kapacitu šestnáctkrát vyšší. Jsem známý tím, že když už fotím, tak nasekám i několik stovek fotek za den, ale nedokážu si představit, co bych dělal s prostorem pro 6000 fotek.

32gbkingston

Nová karta tedy nebude určena pro foťáky, ale pro kamery. Tam je takové množství dat skvělou výhodou, i když vezmeme v úvahu fakt, že baterie také není nesmrtelná. Pravda je, že je šikovné nemuset video stahovat každou chvíli do počítače. O využití karty v dalších zařízeních není potřeba psát, například tento objem dat umožní mít ve videopřehrávači několik filmů.

Docela mě mrzí, že moje minikamera nemá slot na karty, takže musím vystačit s malou výdrží baterie i dálkou záznamu - obojí je shodně 1 hodiny. I když, natočil jsem už i svatbu a na videovtipy to stačí...
14.09.2008 18:57:30 | 0 komentářů
stálý odkaz

N-Joy představuje nahrávání videí přímo z mobilu

LUPA: Český server pro sdílení videa N-Joy doplnil na seznam funkcí možnost nahrávání videí přímo z mobilního telefonu. Video pořízené mobilem lze odeslat buď jako MMS zprávu nebo jej můžete nahrát přes formulář např. v J2ME prohlížeči Opera Mini v mobilní verzi služby na http://m.n-joy.cz. K uploadu je potřeba vygenerovat tzv. mobilní klíč, což lze provést právě a na zmíněné adrese.

Konkurenční Stream.cz momentálně přímé nahrávání videí z mobilu nepodporuje, ale s filmečky pořízenými mobilem si díky podpoře 3GP poradí alespoň při uploadu z počítače. Populární YouTube nahrávání z mobilu přes MMS samozřejmě podporuje. Každý uživatel také dostane přidělenu speciální e-mailovou schránku, na kterou může posílat svá videa ke zveřejnění, takže princip uploadu je podobný jako u českého N-Joy.


Tiskovou zprávu najdete zde.
11.09.2008 10:37:14 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Messerschmitt Me-262

Sbírka videí na jedno téma...


10.09.2008 12:41:02 | 0 komentářů
stálý odkaz

Tip na online fotoeditor - PIXLR

Další možnost, jak editovat fotky z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Zajímavá aplikace, které navíc velmi připomíná klasické programy na úpravu fotek.

PIXLR

Zkoušet můžete zde.

08.09.2008 10:04:34 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Dokument o Létajícím cirkusu Martina Kindernaye

Na dokument se můžete podívat zde.
07.09.2008 13:50:46 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIP: Generování vtipných fotek s vaším obličejem

Velmi jednoduchá aplikace - vyberete šablonu a vlastní fotku a je hotovo:


blogtv

Zkuste si to na http://www.photofunia.com/.
04.09.2008 13:30:02 | 0 komentářů
stálý odkazVIDEO: Před dvaceti roky zažil Ramstein peklo se 70 mrtvými

iDnes.cz upozorňuje na dvacetileté výročí letecké tragédie.


30.08.2008 09:47:26 | 0 komentářů
stálý odkaz

YouTube: nahrávání videí do 1 GB přímo z prohlížeče

Píše Jirka Macich na Lupě. Je to fajn, Vimeo má zatím limit 500 Mb za týden. Když jsem uploadoval svatbu kamaráda (tady), která měla pře 700 Mb, použil jsem zkouknito.cz (zkuste) a byl jsem nadmíru spokojen. Nahrání proběhlo rychle, akorát nebyla vědět stupnice progresu nahrávání.
28.08.2008 17:14:12 | 0 komentářů
stálý odkaz
Infinitube - online videa nonstop

Pokud máte rádi online videa, nechte si pustit smyčku kousků z YouTube... Tady...

Jde o docela zajímavý a jednoduchý projekt, který vám udělá z počítače televizi. Zadáte klíčové slovo a můžete sledovat videa, která by s ním měla souviset.
05.08.2008 16:40:41 | 0 komentářů
stálý odkaz

TIPY: Programy na online úpravu textů, obrázků, audia a videa

V encyklopedii (http://wiki.vozovna.cz/Nástroje) Adama Javůrka...

Videa se týkají tyto odkazy:

http://eyespot.com/

http://www.jumpcut.com/

http://www.videoegg.com/

http://www.virtualdub.org/

http://mediacoder.sourceforge.net/index.htm

04.08.2008 15:18:11 | 0 komentářů
stálý odkaz


YouTube má další problém

Zeměkoule se párkrát otočila a zase tu máme další soudní žalobou.
Google a YouTube hrozí další žaloba v hodnotě 500 miliónů eur od italské mediální společnosti Mediaset. (více)
31.07.2008 15:40:17 | 0 komentářů
stálý odkaz

Vodafone v srpnu uvede mobilní telefon s televizí

Telekomunikační společnost Vodafone včera informovala o tom, že už v srpnu uvede ve své nabídce mobilní telefon s televizí. Novinkový přístroj bude v nabídce počínaje prvním srpnem 2008. Bude se jednat o první telefon na českém trhu se zabudovaným televizním přijímačem, který operátorovi dodává výrobce telefonů LG. (více)
31.07.2008 13:58:06 | 0 komentářů
stálý odkaz

JustIT.cz: Internet Billboard má pilotní video pro své inzertní video bubliny

Internet Billboard představil pilotní video pro nový inzertní intextový formát - video bublinu. Jak vypadá a funguje je možné vidět zde. Nová verze intextových služeb byla spuštěna 24.června 2008. (více)
31.07.2008 10:14:38 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Ernst Udet, unikátní záběry!

Objevil jsem video mého oblíbeného letce, Ernsta Udeta. Tento možná nejlepší pilot všech dob to opravdu uměl...Pokud chcete vidět další historické záběry s tímto chlapíkem, podívejte se sem.
29.07.2008 13:20:31 | 0 komentářů
stálý odkaz

VLOG BLOG: Tipy a triky pro videoblogování

Na webu VLOG BLOG najdete spoustu tipů a triků pro videoblogování. Články jsou srozumitelně tříděné do sekcí, nechybí videonávody. Téma user generated video je zde řešeno ze všech pohledů.
29.07.2008 12:49:18 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Crashtest Audi Q7 vs. Fiat 500

To jsem samozřejmě netočil já, ale je to fakt zajímavé.Doprovodná článek čtěte zde.
28.07.2008 12:23:40 | 0 komentářů
stálý odkaz


Novinka: µVlogging - máš 12 vteřin, ukaž se

Daniel Dočekal upozornil na zajímavou službu. Videoblog s tím, že nahrávka musí mít maximálně 12 vteřin. Takže se jedná o mikrovideoblogy...

Celou legraci si můžete vyzkoušet tady.

Ostatně o mikrovideoblogování píše dnes i Lupa.
25.07.2008 08:21:28 | 0 komentářů
stálý odkaz

Moje oblíbené letecké video z VIMEA

Alespoň si můžete udělat obrázek, jak VIMEO funguje...


Shuttleworth 2008 Clip 1 from Steve Connor on Vimeo.
23.07.2008 14:27:15 | 0 komentářů
stálý odkaz

Vybral jsem VIMEO

Jako platformu pro zveřejňování svých videí jsem si vybral VIMEO, prostě se mi nejvíc líbí.

Vimeo

Vimeo
23.07.2008 13:58:05 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEOSOUBOJ: Minikamerky Flip vs. VADO

Původně jsem při koupi kamery uvažoval o Flipu, ale nakonec zvítězilo VADO, hlavně kvůli dostupnosti. Podívejte se na srovnání...


23.07.2008 13:35:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEORECENZE: Creative VADO

Tak touto videokamerkou budu točit (videorecenze není mým dílem, objevil jsem jí na YouTube).


23.07.2008 13:28:49 | 0 komentářů
stálý odkaz

Čím budu točit? Creative VADO Pocket Video Cam

Rozhodl jsem se, že si založím videoblog. Tedy blog, kde se místo textu a obrázků bude vyskytovat zejména videoobsah. Dokonce jsem si pořídil i minikameru Creative VADO, tedy lehkou a jednoduchou videokamerku. Ovládání snad ani nemůže být snažší, cena taky ušla, takže to byla jasná volba.

Navíc není potřeba žádný software a instalace, takže moje videosekvence bez jakýchkoliv úprav poputují rovnou na web. Adresa vlog.txt.cz je také více než vhodná, krátká a snadno zapamatovatelná.

videokamera Creative VADO

A na co se můžete těšit? V srpnu se chystám do Rakouska a do Maďarska. V Budapešti budu na akci Red Bull Air Race, takže to bude hlavně o superrychlých létajících strojích.
23.07.2008 12:37:02 | 0 komentářů
stálý odkaz

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se