VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 


O Twitteru s Janem Handlem

Na téma internetové sociální sítě Twitter, „tweetů“, uživatelských výhod i nevýhod a významu této komunikační platformy, jste mohli diskutovat s internetovým publicistou Janem Handlem.

Více v Respektu.
08.07.2009 16:41:00 | 0 komentářů
stálý odkaz


VIDEO: Nový vzdělávací film "Seznam se bezpečně"

Film určený dětem, jejich rodičům a pedagogům o nástrahách internetu a nebezpečí, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami.

Koncem roku 2008 pořádal Seznam.cz ve Švandově divadle v Praze konferenci pro učitele, která mimo jiné účastníkům přiblížila rizika, se kterými se mohou děti setkat na internetu. Akce se setkala s velkým zájmem a proto jsme se rozhodli, že o bezpečnosti na internetu natočíme film. Pár týdnů uteklo a 10. dubna zazněla poslední klapka.

Film je určen dětem ve věku 12 - 16 let, jejich rodičům a pedagogům a díky získání akreditace od Ministerstva školství ho budeme distribuovat během května do všech Základních škol. Třicetiminutovým filmem, který ve třech příbězích ukáže odvrácenou tvář internetu, bude provázet Mirek Vaňura, autor pořadu 112tka v ohrožení na Nově.

Cílem filmu je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit řešit situace, do kterých se mohou děti dostat. V jednotlivých příbězích ukážeme rizika anonymního seznamování, příběh Andrey, která byla na schůzce naslepo znásilněna nebo příběh malé Moniky, která si dopisovala s pedofilem. Co vše se může stát, pokud děti poskytnou své nahé fotografie, jaké to je být vydírán a že jsou i případy, které končí tragicky.

Poděkování patří Nadaci Naše dítě, Lince bezpečí a Policejnímu prezidiu, kteří nám při natáčení pomáhali a dodali mnoho podkladů i záběrů, které chceme z internetu vymýtit.

Podívejte se zde.
28.05.2009 15:03:30 | 0 komentářů
stálý odkazVIDEO: Jan Kaplický - architektura a film

Jan Kaplický na filmovém festivalu o propojení filmu a architektury...


18.01.2009 19:26:57 | 0 komentářů
stálý odkaz

Miralek Topalek už nevisí

Respektive francouzský deník na svém webu opravil jméno našeho premiéra. Po faux pas zbyla jenom stopa v linku článku a v diskuzi pod článkem, kde se ohradili francouzsky píšící čtenáři, podle uvedených jmen Češi.

Miralek Topalek

Ale ještě den po tom, co se u nás tato "bezvýznamná" kauza řešila v novinách, bylo vše jako předtím. Oprava nakonec přišla. Miralek Topalek zmizel stejně jako se objevil. A premiér má novou přezdívku.

O "kauze" psal i iDNES.
07.11.2008 09:02:26 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Topolánek si vyšlápl na bulvárního fotografa

Premiér Topolánek praštil fotografa Blesku za to, že se pokoušel vyfotit jeho syna v kočárku. Zatímco odstrkával fotografa, málem se mu podařilo kluka vyklopit na chodník...


26.10.2008 15:30:41 | 0 komentářů
stálý odkaz

Ruský prezident Medveděv bloguje na kremlin.ru

Ruský prezident Dmitrij Medveděv, který se prezentuje jako velký příznivce internetu, si na stránkách www.kremlin.ru založil vlastní videoblog. V prvním příspěvku, který zahajuje slovy: „Vážení přátelé, poprvé používám tuto formu spojení,“ se obrací k ruskému národu a nastiňuje program nadcházející konference ve francouzském Evianu. Medveděv hodlá svůj blog pravidelně aktualizovat. Zatím neexistuje možnost zpětné vazby na prezidentovy příspěvky, což by se podle kremelského tiskového mluvčího mělo brzy změnit. Anglická verze videa je dostupná rovněž na stránkách www.kremlin.ru.

Medveděv bloguje

Zdroj: Mediář
10.10.2008 14:13:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

Na Slovensku schválili modlitbu pro internet

Katolická církev na Slovensku má od konce září oficiální modlitbu před použitím internetu. "Ti, kteří s internetem přicházejí pravidelně do kontaktu, vědí, že kromě dobrých a užitečných věcí, může též v mnohém - při špatném zacházení - velmi uškodit." napsal slovenský časopis Adsum informující o církevním schválení modlitby.

"Proto je potřeba zodpovědnosti. Aby jsme při používání internetu nešlápli vedle, je dobré si tuto zodpovědnost uvědomovat a vyprošovat si jí od Pána Boha," píše se dále v článku.

Církevní schválení modlitby ke svatému Izidorovi, který je patronem internetu, udělil bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský. Autorem původního textu modlitby je Fr.John Zuhlsdorf.

Český překlad modlitby je následující:

"Všemohoucí věčný Bože, který jsi nás stvořil k obrazu svému a nařídil jsi nám, abychom všechno dobré, pravdivé a krásné hledali především v božské osobě Tvého jediného syna, našeho pána Ježíše Krista, prosíme Tě, dej, abychom, na orodování svatého Izidora, biskupa a učitele, na cestách internetem vedli naše ruce a oči k tomu, co je milé Tobě a každého člověka, kterého potkáme, přijímali s láskou a trpělivostí. Skrze Krista našeho Pána. Amen."


Zdroj: Lidovky.cz

Už se nejspíš blíží čas, kdy se dočkáme online videopřenosů ze mší a bohoslužeb...
06.10.2008 16:22:17 | 0 komentářů
stálý odkaz

Z Facebooku odchází Dustin Moskovitz, hodlá vybudovat sociální síť pro firmy

Dustin Moskovitz, klíčová osobnost, která stála u zrodu populární komunitní sítě Facebook a nemalou měrou se přičinila o její současný úspěch, odchází ze společnosti se záměrem vybudovat obdobný Web 2.0 projekt pro firmy. Dustin Moskovitz oznámil svůj záměr opustit společnost a vrhnout se do vlastního podnikání teprve tento víkend, přesto si zatím vlastně ještě ani neexistující projekt získal značnou pozornost zahraničních technologických médií a blogů. Oproti sítím LinkedIn a Xing hodlá Dustin Moskovitz svůj firemní „Facebook“ postavit více na efektivitě práce, než na pasivním budování vztahů, píše Lupa.
06.10.2008 15:03:32 | 0 komentářů
stálý odkaz

V troskách letadla dobrodruha Fossetta na našly i části těla

Zdá se, že je to definitivně potvrzeno. Boháč, letec a dobrodruh Steve Fossett je opravdu mrtev. Více se dozvíte třeba na SME.sk.

Výběr zpráv z Googlu je zde.

Osobní web Steva Fossetta je tady.
03.10.2008 13:37:44 | 0 komentářů
stálý odkaz

Miloš Frýba končí na České televizi po padesáti letech

Koncem září letošního roku uzavírá svou spolupráci s Českou televizí po obdivuhodných 50 letech pan Miloš Frýba. Diváci si ho dodnes dobře pamatují jako programového hlasatele.

Miloš Frýba zasvětil televizi veřejné služby celý svůj profesní život. Do někdejší Československé televize nastoupil v r. 1968, ve 23 letech, jako elektroefektář. V roce 1970 prošel úspěšně konkurzem a stal se programovým hlasatelem. „Byl jsem tehdy první muž ve funkci programového hlasatele a na svém kontě mám ještě jedno prvenství: byl jsem ten, kdo zahajoval pravidelné barevné vysílání na Kavčích horách, a naopak jsem byl poslední, kdo se loučil s hlasatelnou v Měšťanské besedě, odkud se vysílalo do té doby,“ vzpomíná na své profesní začátky Miloš Frýba.

V roce 1988 se Miloš Frýba stal vedoucím hlasatelského sboru a pomalu se připravoval na odchod z televizní obrazovky. Od roku 1990 do dnešních dnů zúročuje své dlouholeté hlasatelské a televizní zkušenosti jako režisér dne.

„Upřímně a s uznáním děkuji panu Miloši Frýbovi za půl století úspěšného působení před i za kamerami České televize nejen jménem svým a všech kolegů, ale také jménem diváků televize veřejné služby,“ říká generální ředitel ČT Jiří Janeček.


Zdroj: TZ ČT


30.09.2008 10:45:59 | 0 komentářů
stálý odkaz


Švédská policie zadržela mladíka kvůli videím na serveru YouTube

Švédská policie ve středu zadržela mladíka kvůli porušování zákona o zbraních a kvůli ohrožování. V reakci na úterní masakr Mattiho Saariho na střední škole v sousedním Finsku totiž dostala oznámení, že chlapec nahrál podezřelé video na server YouTube. Píše o tom dnes švédský internetový deník The Local.
Šestnáctiletý hoch nebyl jediný, koho policie zadržela. Odpoledne vyslýchala ještě dva muže ve věku 37 a 42 let, oba ale později propustila. Mladík však zůstává podle mluvčího västmanlandské policie Haakana Nöjda nadále ve vazbě.
Policie provedla domovní prohlídku dohromady na třech adresách, kde zabavila několik zbraní. Nöjd neupřesnil, kolik zbraní se našlo ani o jaké typy šlo. Potvrdil jen, že na všechny je potřeba licence. "Ještě jsem video neviděl, ale policie zahájila vyšetřování ilegálního držení zbraní," řekl.
Ve Skandinávii se otevřela diskuse o snadném přístupu ke zbraním, který podle některých může vést až k tragickým událostem ve školách či na jiných veřejných místech. Policie by také chtěla zvýšit kontrolu aktivity mládeže na internetu a více se chce zaměřit zejména na podobné servery s videi či na různá diskusní fóra, kde násilníci své nenávistné plány často prezentují.
Finská policie se navíc domnívá, že Saari zřejmě přes internet udržoval kontakt s Pekkou-Ericem Auvinenem, který před necelým rokem zastřelil osm lidí na gymnáziu ve finské Jokele.
Dvaadvacetiletý Matti Saari v úterý ve škole v Kauhajoki zastřelil devět spolužáků a jednoho učitele. Část školy zapálil a střelil se do hlavy. Těžkým zraněním po několika hodinách v nemocnici v Tampere podlehl.


Zdroj: Česká média
25.09.2008 13:53:13 | 0 komentářů
stálý odkaz

Český televizní reportér Tomáš Etzler dostal prestižní cenu Emmy

Můj nejoblíbenější reportér z ČT získal prestižní ocenění.

"Reportér Tomáš Etzler získal jako první Čech v historii televizní cenu Emmy pro žurnalisty. Spolupracovník CNN a České televize si vysloužil novinářské ocenění za přínos k rozvoji moderních technologií ve zpravodajství," píše iDNES.

Univerzální novinář si musí poradit se vším a že to někdy není jednoduché, dokazuje toto video:


22.09.2008 15:45:19 | 0 komentářů
stálý odkaz
VIDEO: Základní klaunský trik s kamerou

Pohybuje se Guido nebo vše ostatní? Mojí chybou bylo, že jsem točil více než bustu (nebyl jsem připraven), ale i tak to vypadá docela dobře.


01.09.2008 10:21:08 | 0 komentářů
stálý odkaz
Seznamte se, prosím. Bloger Karel Hvížďala

Další videomedailónek na Aktuálně. tady.
15.08.2008 16:20:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

Jana Bobošíková má svojí Bobo TV

...neboli videoblog zde.
14.08.2008 17:05:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEOBLOG: Politik Roman Línek

Lidovecký politik Roman Línek má také videoblog, podívat se můžete zde.
13.08.2008 14:55:39 | 0 komentářů
stálý odkaz

Spisovatel Paolo Coelho má blog, na něm i videa

Pokud máte rádi knihy spisovatele Paola Coelha, neměl by vám uniknout jeho blog, do kterého zapisuje informace o tom, čím se právě zabývá. Nechybí ani klasický videoblog. Mimochodem, Paolo Coelho má i web v češtině...06.08.2008 10:36:15 | 0 komentářů
stálý odkaz

Barack Obama - Yes we can

Více než politický klip...


05.08.2008 13:00:09 | 0 komentářů
stálý odkaz


Hra Grand Theft Auto IV zakázána v Thajsku, student podle ní zabíjel...

Vražda řidiče taxíku, inspirací byla počítačová hra. Více na BBC.
04.08.2008 13:12:37 | 0 komentářů
stálý odkaz

Europoslankyně Zuzana Roithová má videoblog, již skoro rok

Politička Zuzana Roithová je pravděpodobně jednou z prvních osobností politického života, ktará na svých internetových stránkách nezanedbává videoobsah. Jedná se o klasický videoblog, tedy model, při kterém si europoslankyně stoupne před kameru a promlouvá ke svým příznivcům i odpůrcům.

Příspěvků je několik, poslední z nich z jara. Předtím byla frekvence přidávání nových spotů celkem vysoká. Doufejme, že se dočkáme dalších příspěvků a také aktivity ze strany ostatních politiků. Snad pochopí, že jedno video je pro voliče více než tisíc stran psaného textu.

V září loňského roku se Zuzana Roithová na svých internetových stránkách pochlubila svým novým projektem, videoblogem:

Video považuji za průlom v komunikaci mezi politiky a veřejností...

Textové informace zpestřené krátkými videonahrávkami považuji za průlom v komunikaci mezi politiky a veřejností. Čekám, že to se brzy stane samozřejmostí. Věřím, že to je i cesta, jak probudit větší zájem veřejnosti o evropská témata a vůbec o spravování veřejných věcí.
04.08.2008 09:17:47 | 0 komentářů
stálý odkaz


VIDEO: Porno Kuchařová a Richter - takovou práci to zase nedalo

Návod na výrobu komiksu, který může naštvat dost lidí. Podívejte se sem.
29.07.2008 16:35:35 | 0 komentářů
stálý odkaz

VIDEO: Synovec v bazénku

To bylo ale vedro...


Peta v bazenku from Jan Handl on Vimeo.
26.07.2008 16:22:37 | 0 komentářů
stálý odkaz

Videoblogger a komik si xenofobně zašpásoval a přišel o kšeft

Adam Javůrek na svém blogu upozorňuje na zajímavou kauzu - komik a videoblogger Loren Feldman měl se svým videoobsahem nakročeno pod křídla společnosti Verizon, nakonec to ale dopadlo úplně jinak. Znelíbil se skupině aktivistů kvůli loňskému videu, které považují za rasistické. "Na chystaný bojkot ani nedošlo. Verizon se raději s Feldmanem rychle rozloučil. Podle některých udělal dobře, podle jiných je to jen typický případ politické hyperkorektnosti, upjatosti a cenzury," píše Adam Javůrek.

Více ve článku "Aktivisté zhatili smlouvu videobloggera s Verizonem".
23.07.2008 16:20:00 | 0 komentářů
stálý odkaz

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se