VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Švédská policie zadržela mladíka kvůli videím na serveru YouTube

Švédská policie ve středu zadržela mladíka kvůli porušování zákona o zbraních a kvůli ohrožování. V reakci na úterní masakr Mattiho Saariho na střední škole v sousedním Finsku totiž dostala oznámení, že chlapec nahrál podezřelé video na server YouTube. Píše o tom dnes švédský internetový deník The Local.
Šestnáctiletý hoch nebyl jediný, koho policie zadržela. Odpoledne vyslýchala ještě dva muže ve věku 37 a 42 let, oba ale později propustila. Mladík však zůstává podle mluvčího västmanlandské policie Haakana Nöjda nadále ve vazbě.
Policie provedla domovní prohlídku dohromady na třech adresách, kde zabavila několik zbraní. Nöjd neupřesnil, kolik zbraní se našlo ani o jaké typy šlo. Potvrdil jen, že na všechny je potřeba licence. "Ještě jsem video neviděl, ale policie zahájila vyšetřování ilegálního držení zbraní," řekl.
Ve Skandinávii se otevřela diskuse o snadném přístupu ke zbraním, který podle některých může vést až k tragickým událostem ve školách či na jiných veřejných místech. Policie by také chtěla zvýšit kontrolu aktivity mládeže na internetu a více se chce zaměřit zejména na podobné servery s videi či na různá diskusní fóra, kde násilníci své nenávistné plány často prezentují.
Finská policie se navíc domnívá, že Saari zřejmě přes internet udržoval kontakt s Pekkou-Ericem Auvinenem, který před necelým rokem zastřelil osm lidí na gymnáziu ve finské Jokele.
Dvaadvacetiletý Matti Saari v úterý ve škole v Kauhajoki zastřelil devět spolužáků a jednoho učitele. Část školy zapálil a střelil se do hlavy. Těžkým zraněním po několika hodinách v nemocnici v Tampere podlehl.


Zdroj: Česká média

25.09.2008 13:53:13 |
stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se