VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Internet začíná nahrazovat televizi

Stále větší počet diváků sleduje své oblíbené TV pořady přes internet nebo na mobilních zařízeních namísto klasické televize.

Sledování videa on-line se stává stále populárnějším, časté jsou ale námitky, že narozdíl od sledování klasické televize jde především o krátké klipy. V poslední době se však objevuje nový trend – lidé u on-line videa tráví více času a častěji také sledují celé díly TV pořadů.

Studie společnosti Integrated Media Measurement Inc. například ukázala, že pro polovinu respondentů sledujících on-line TV představuje náhradu klasického sledování - pořady sledují pouze na internetu. Druhá polovina respondentů on-line sleduje pouze ty díly svých oblíbených pořadů, které z nějakého důvodu v TV neměla možnost vidět – ať už šlo o jejich aktuální (31,3%) či starší (18,7%) vydání.

Ukazuje se tak, že internet se pro část lidí stává náhradou televize, zatím jej však ke sledování využívá pouze zhruba pětina uživatelů v USA, v ČR bude tento podíl ještě nižší.

Zdroj: Actum blog

06.08.2008 14:28:19 |
stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se