VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Česká televize: Přímé online přenosy z fotbalové ligy začaly fiaskem (aktualizováno)

Ano, přesně jak píše Lupa, včera se online fotbal na webu České televize sledovat nedal. Ve večerním zpravodajství se ČT omluvila za výpadek, který prý způsobil partner vysílání díky problémům se serverem.

Na Lupě se píše:

Veřejnoprávní Česká televize od tohoto víkendu měla fotbalovým fanouškům přinést internetové přenosy ze všech prvoligových utkání nové sezóny 2008/2009. Doposud s výjimkou jarního testu Česká televize na Internet přenášela jen zápasy vybrané primárně pro televizní vysílání. Od této sezóny by uživatelé Internetu měli mít možnost sledovat veškerá utkání z aktuálního kola a také si je zpětně přehrát v online archivu.

Dnes od 17:00 byl v plánu první přenos, ale nový ligový ročník začíná pro Českou televizi fiaskem. Její server Fotbal živě.cz je celý podvečer nedostupný. Od páté hodiny odpolední, kdy začal první zápas, místo redesignovaného webu s přímým přenosem na návštěvníky čekalo pouze chybové hlášení "Service unavailable". Zhruba od 17:30 se nezobrazí už ani tato chybová hláška. Nyní, kdy by měly běžet další tři přenosy, se na server Fotbal živě.cz stále není možné dostat. Tématu se budeme na Lupě ještě podrobněji věnovat.


Ještě nyní je na webu Fotbalživě.cz pouze podivná omluva se špatnou diakritikou...

Fotbalživě.cz v problémech

Pokud nemůžete přečíst, text je tady (občas se podaří zobrazit i regulérní obsah webu):

Včerejším dnem byl na stránce fotbalzive.cz odstartován, i z evropského pohledu, unikátní projekt živých internetových přenosů kompletního kola fotbalové Gambrinus ligy.

Hned při prvním kole však narazil na zcela neočekávaný zájem fanoušků, který vedl až ke kolapsu databáze řídící celý proces on-line přenosů. Ta přitom byla vystavěna tak, aby každý z on-line přenášených zápasů mohl současně sledovat až trojnásobek průměrné ligové návštěvy. Tito fanoušci však sobotní přímé přenosy sledovat nemohli.

K výpadku přitom došlo v té části projektu, kterou pro Českou televizi zajišťují externí technologické společnosti. Díky jejich rychlé reakci se i za cenu dočasného omezení funkčnosti serveru fotbalzive.cz podařilo pro fotbalové fanoušky zajistit alespoň druhé poločasy večerních utkání sobotního programu Gambrinus ligy. Podobným způsobem bude možné sledovat i vybraná nedělní ligová utkání.

ZDE můžete sledovat přímé přenosy nedělních prvoligových utkání:

17:00 FK Teplice - České Budějovice

20:15 Liberec - Slavia Praha

O kompletní zápasy fanoušci nepřijdou, budou následně umístěny do archivu fotbalzive.cz.

ČT a redakce fotbalzive.cz by se velmi ráda omluvila všem fanouškům, které výpadek on-line přenosů zklamal. Věříme, že od dalšího ligového kola bude již servis fotbalzive.cz standardní i v době on-line přenosů.

Děkujeme za pochopení.

Video reportáže ze sobotních prvoligových utkání:

Plzeň - Žižkov 3:2 (2:0)

Sparta - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Zlín - Jablonec 0:1 (0:1)

Ostrava - Kladno 1:0 (0:0)


ČTK komentuje takto:

Projekt České televize postavený na živém internetovém vysílání zápasů první fotbalové ligy začal rozpačitě, fanoušci dnes celé zahajovací zápasy prvního kola sledovat na webu www.fotbalzive.cz nemohli. Jak na své stránce informovala redakce, systém zkolaboval pod "zcela nečekaným náporem" zájemců o vysílání přenosů. Jak web informuje, databáze řídící proces on-line přenosů byla vystavěna tak, aby každý z přenášených zápasů mohl současně sledovat až trojnásobek průměrné ligové návštěvy. "K výpadku došlo v části projektu, kterou pro Českou televizi zajišťují externí technologické společnosti," uvádí se na webu, na kterém mohli fanoušci po zjednání nápravy sledovat alespoň druhé poločasy dnešních večerních utkání.

Na webu ČT se zatím neobjevila žádná tisková zpráva nebo omluva, asi si budeme muset počkat do pondělí. Akorát jsem zvědav, jestli dnes večer klapne přenos z Liberce. Ale v tomto případě jde o televizní přenos, který by měl být k vidění prostřednictvím iVysílání programu ČT 4 Sport, tak se snad vše podaří...

03.08.2008 10:40:00 |
stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se