VIDEOBLOG (Jan Handl)

Vše o videoobsahu na internetu... a samozřejmě i autorská videa... videovtipy... trailery...
 

Redakce MF DNES a iDNES.cz opět pořádají novinářskou školu

Chcete si vyzkoušet práci v redakci MF DNES a iDNES.cz? Chtěli byste si napsat reportáž nebo rozhovor a zjistit novinářské postupy? Deník MF DNES a zpravodajský portál iDNES.cz letos opět pořádají kurz žurnalistiky. Lektory budou novináři, reportéři i editoři obou redakcí.
Poprvé vyhlásila mediální skupina MAFRA projekt novinářské školy loni v září. Na kurzu žurnalistiky se podíleli novináři napříč redakcemi MF DNES a iDNES.cz. Škola byla určena absolventům středních škol nebo studentům vysokých škol.

Z velkého počtu zájemců postoupila do užšího výběru podle kvality zaslaných článků stovka nadějných autorů. Další výběr pak proběhl už v Praze, kde se nakonec rozhodlo o finální dvacítce účastníků. Úspěšné uchazeče pak čekalo náročných 14 dní přednášek, praktických ukázek, samostatných úkolů i závěrečného hodnocení.

V rámci kurzu došlo k seznámení se základy práce v deníku a on-line zpravodajství, způsobem psaní zpráv, reportáží a rozhovorů v MF DNES a iDNES.cz. Do programu byli zapojeni šéfredaktoři obou médií, vedoucí rubrik i editoři. Součástí kurzu byla i dvoudenní praxe v jedné z rubrik.

Ti nejlepší nakonec získali v MF DNES a iDNES.cz možnost dalšího uplatnění a několik účastníků dodnes pracuje pro různé rubriky.

Dvoutýdenní praktický kurz žurnalistiky se letos koná opět v Praze. Začíná v pondělí 8. září a s víkendovou přestávkou trvá až do pátku 19. září. Lektory budou novináři, reportéři a editoři MF DNES a iDNES.cz. Účastníci kurzu obdrží certifikát a nejlepším opět nabídneme trvalejší spolupráci.

Jak se přihlásit

Pokud máte zájem se novinářské školy účastnit, zašlete na níže uvedenou e-mailovou adresu životopis s průvodním dopisem, fotografii a jakýkoli vámi napsaný text.

Přihlášky posílejte nejpozději do 12. srpna 2008. Podmínkou účasti v kurzu je maturita, věk nepřesahující 25 let a zájem o novinářskou práci.

Kontaktní osoba:
Romana Hladíková, romana.hladikova@mafra.cz, MAFRA, a.s., Karla Engliše 519/11, 150 00, Praha 5


zdroj: idnes.cz
30.07.2008 15:17:21 |
stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2008 Jan Handl


ODKAZY: Cestovatelský video blog  BAZHAR.blog  Web-Design BLOG  O všem i ničem  DJ Josef Průša  Všední blog Tomáše Jelínka  Hrouda: Sakra, chci účinnější inzeráty  Překladatel reklamštiny

  optimalizace PageRank.cz
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se